אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחווה לחרדים או כישלון עסקי? AM:PM בכיכר דיזנגוף הפך לסניף מגה בעיר צילום: עומר הכהן

מחווה לחרדים או כישלון עסקי? AM:PM בכיכר דיזנגוף הפך לסניף מגה בעיר

הסניף החדש, שלא יפעל בשבת, ישמש פיילוט לפורמט חדש של חנויות נוחות

06.10.2009, 09:08 | גלי ברגר

סניף AM:PM בכיכר דיזנגוף בתל אביב הוסב באחרונה לסניף מגה בעיר, כך נודע ל"כלכליסט". זו הפעם הראשונה שבה נערך שיתוף מסוג זה בין החברות־האחיות בקבוצת אלון — רבוע כחול, המפעילה את מגה, ו-AM:PM שהיא חלק מדור אלון. גם צוות העובדים בחנות הוחלף בעובדי מגה.

ל"כלכליסט" נודע עוד כי עבור רבוע כחול, שהיא גם הבעלים של הנכס, מדובר בהזדמנות לנסות לפתח פורמט חדש של חנויות נוחות, בדומה לשופרסל אקספרס המתחרה — שעדיין מוגדרת כפיילוט. בניגוד למרבית סניפי מגה בעיר, מדובר בסניף קטן במידה משמעותית, ששטחו 300 מ"ר בלבד, אין בו מחלקות טריות (פרט למאפים) ופועלות בו רק ארבע קופות.

עם הסבת הסניף צפוי הפדיון שלו לרדת, בין היתר מכיוון שמגה בעיר אינה פתוחה בשבתות ובחגים ואינה פועלת 24 שעות ביממה. מגה כבר מפעילה סניף גדול של מגה בעיר בתוך דיזנגוף סנטר — במרחק מאות מטרים ספורים מהמיקום של הסניף החדש בכיכר דיזנגוף. עם זאת, הסניף בדיזנגוף סנטר עמוס ביותר, ונראה שהסניף החדש יוכל לשרת קהל שנמנע מלעמוד בתורים הארוכים שבסנטר, ובכל מקרה ברבוע העדיפו לקחת את השטח בעצמם מאשר לפנות את המקום לחנות מתחרה. גורמים המקורבים לחברה הסבירו שלמרות מיקומו המרכזי של סניף AM:PM , בחברה לא רוו ממנו נחת. עם זאת, לא מן הנמנע שהמהלך הוא למעשה מחווה נוספת של מגה למגזר החרדי: במרץ 2008 איימה הקהילה החרדית להטיל חרם על רשת שפע שוק, בבעלות רבוע כחול, לנוכח כוונתו של בעל השליטה

דודי ויסמן להרחיב את רשת AM:PM שרכש. החרם לא יצא לפועל בגלל חוסר הסכמה בין הפלגים השונים במגזר החרדי, אך לשפע שוק נגרם נזק רב. כיום, מרבית סניפי שפע שוק הוסבו למגה בול, והרשת ממשיכה לפעול רק במעוזים חרדיים. ויסמן לא היה מוכן לסגת מעמדתו ולמכור את AM:PM, או לחלופין, לסגור את כל סניפיה בשבת. ואולם, לאט ובשקט חלק מהסניפים החלו להיסגר בשבתות, בעיקר סניפים שמראש לא הניבו פדיונות גבוהים בשבת, כדוגמת הסניף בשדרות שאול המלך בתל אביב, וכן סניפים במקומות שבהן המועצה המקומית הקשתה על פתיחתם בשבת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות