אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלל פיננסים על תוצאות מוזאיק: "אנחנו מצפים לשיפור במרווח התפעולי גם אצל כיל" צילום: אוראל כהן

כלל פיננסים על תוצאות מוזאיק: "אנחנו מצפים לשיפור במרווח התפעולי גם אצל כיל"

"העובדה כי גם כיום מוזאיק עדיין נמנעת מלספק תחזיות על מגזר האשלג מלמדת יותר מכל על כך שטרם הגענו אל המנוחה והנחלה ותהליך החזרה לשיווי משקל בשוק האשלג טרם הסתיים", כתב האנליסט אבירן רביבו מכלל פיננסים

06.10.2009, 11:48 | שהם לוי

מוזאיק דיווחה אתמול על מכירות של 1.46 מיליארד דולר ברבעון הפיסקאלי הראשון של השנה, מעט מתחת לצפי בשוק למכירות של 1.54 מיליארד דולר. ההשוואה לרבעון המקביל כמובן שאינה מחמיאה, ומציגה ירידה של 66% בהכנסות החברה. הרווח למניה הצטמק בשיעור חד בהרבה ועמד על 23 סנט למניה, ירידה של 91% בהשוואה לרבעון המקביל ומתחת לקונצנזוס של 35 סנט למניה.

"תוצאות החברה חושפות את העובדה כי שוק הפוספט חוזר לתפקוד כמעט רגיל מבחינת כמויות המכירה. החברה מדווחת על מכירות כמותיות בקצב זהה לזה של השנה שעברה, ודומה כי הירידה החדה המחיר הדשן הובילה לשיפור בביקושים אליו ע"י החקלאים גם בשנה מאתגרת מבחינת רווחיותם", כותב אבירן רביבו אנליסט כלל פיננסים. 

"העובדה כי גם כיום מוזאיק עדיין נמנעת מלספק תחזיות על מגזר האשלג מלמדת יותר מכל על כך שטרם הגענו אל המנוחה והנחלה ותהליך החזרה לשיווי משקל בשוק האשלג טרם הסתיים", כך כתב אנליסט מגדל שוקי הון - אמיר אדר.

"מגזר הפוספט מתחיל לגלות סימני התייצבות, אם כי ברמת מחירים נמוכה מבעבר. החברה מדווחת על מכירות בהיקף של 2.1 מיליון טונות ברבעון הנוכחי, במקביל לזה של השנה שעברה. עם זאת, מחיר המכירה הממוצע נמוך ועמד על 276 דולר ברבעון האחרון. מדובר על צניחה לעומת מחיר מכירה של אלף דולר לטון ברבעון המקביל. חשוב מכך, מדובר על ירידה נוספת במחירים גם בהשוואה לרבעון האחרון, אז עמד מחיר המכירה הממוצע על 345 דולר לטון. אולם ההתאוששות במכירות הובילה לשיפור במרווח התפעולי, שעמד על 7.5% ברבעון האחרון. להערכתנו נחזה במגמות דומות, קרי התאוששות יפה במכירות ושחיקה במחירים, גם אצל כיל", אמר האנליסט אבירן רביבו מכלל פיננסים.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות