אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בפידלטי צופים שוק שורי של מספר שנים צילום: shutterstock

בפידלטי צופים שוק שורי של מספר שנים

צמיחה כלכלית מתמשכת ושיעורי ריבית נמוכים ברחבי העולם יגרמו לשוק פרי "רב שנתי" בשוקי ההון, בהובלת המדינות המתפתחות, כך על פי פידלטי

06.10.2009, 15:53 | בלומברג

צמיחה כלכלית מתמשכת ושיעורי ריבית נמוכים ברחבי העולם יגרמו לשוק פרי "רב שנתי" בשוקי ההון, בהובלת המדינות המתפתחות, כך על פי אנתוני בולטון מחברת ניהול קרנות הנאמנות, פידליטי בולטון. "צמיחה נמוכה פירושה שיעורי ריבית נמוכים, וזו למעשה הסביבה הטובה ביותר להשקעות". מוסיף בולטון, נשיא ההשקעות בפידליטי שמנהלת קרנות בשווי כ-141 מיליארד דולר. "השוק כיום הוא בעד השווקים המתעוררים מול העולם המפותח."

בולטון מעריך שקובעי המדיניות בארצות הברית ובאירופה ישמרו על שיעורי ריבית נמוכים במשך שנה נוספת, אם כי הבנק המרכזי באוסטרליה העלה היום (יום ג') באופן בלתי צפוי את שיעורי הריבית. הוא נותר "אופטימי במיוחד" לגבי המניות הסיניות מכיוון שלדבריו, הממשלה תתמוך בצמיחה כלכלית מתמשכת מבלי ליפול לאינפלציה.

דעותיו של בולטון מנוגדות לתפיסות של נוריאל רוביני, שגרס כי המניות יחזרו למגמה של ירידות, ולאלו של חתן פרס נובל, ג'וזף שטיגליץ שכינה את ההתנהגות של המשקיעים "נלהבת ללא רציונליות" ונשמע פסימי לגבי עתיד ההתאוששות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות