אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ב-UBS מורידים את מחיר היעד למוזאיק - מתחרתה של כיל צילום: צביקה טישלר

ב-UBS מורידים את מחיר היעד למוזאיק - מתחרתה של כיל

בבנק ההשקעות השוויצרי מאוכזבים מתוצאותיה של מוזאיק לרבעון הפיסקלי הראשון. "השיפור בביקושים יהיה מתון יותר ב-2010"

07.10.2009, 09:29 | שהם לוי

התגובות הצוננות מצד האנליסטים ברחבי העולם לגבי תוצאותיה של מוזאיק לא מאחרות להגיע גם היום. האליסטים בבנק ההשקעות השוויצרי UBS מורידים את התחזיות עבור מוזאיק, מתחרתה של כימיקלים לישראל לאחר שזו דיווחה על צניחה של 91% ברווח הנקי לרבעון הפיסקאלי הראשון של השנה.

ב-UBS מעניקים למוזאיק מחיר יעד של 52 דולר, ירידה לעומת מחיר יעד של 53 דולר שנובע מניתוח מכפיל ה-EBITDA (רווח לפני פחת מיסים והפחתות חד פעמיות) עם מכפיל של 8 עבור מכירות הפוספט.

"תוצאותיה של מוזאיק שפורסמו שלשום שונות באופן מהותי מהתחזית שלנו לגבי הרבעון הפיסקאלי הראשון של 2010. משלוחי הפוספאט חזרו למצב הנורמלי בעוד הקונים מאמינים כי המחירים נגעו בתחתית. למרות זאת משלוחי האשלג נותרו ברמות הנמוכות, בעיקר ברקע לחוסר הוודאות סביב החוזים על סין וההערכות כי מחירי התחתית עדיין לא נרשמו".

הנהלת מוזאיק סירבה לספק תחזית למחיר טו אשלג ולהיקף המכירות עבור הרבעון הפיסקאלי השני של מוזאיק, וזאת מעריכים ב-UBS בעקבות הריבאונד הלא משמעותי בביקושים.

כפי שצפו ב-UBS בעדכון שהעניקו ב-2 לאוקטובר הצפי אצלם הוא לעלייה מינורית של 8% בצריכת הדשנים ב-2009 ו-2010. ביקושי האשלג לא צפויים לחזור לרמות השיא לפחות לתקופה של שנתיים. כמו כן התאוששות מוגבלות במחיר הפוספט לרמות המחירים וההיצע של 2007 עלולה להיות מוגבלת בעקבות גל של היצע שצפוי להישפך לשוק ב-2011.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות