אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכונית הספורט החשמלית של עידן עופר נחשפה בישראל צילום: בלומברג

מכונית הספורט החשמלית של עידן עופר נחשפה בישראל

טסלה רודסטר הגיעה לארץ במסגרת ניסוי שעורכת בטר פלייס לבחינת מערכת הטעינה החשמלית והתאמתה למכוניות חשמליות בייצור סידרתי

07.10.2009, 15:51 | שרון ביידר

לעידן עופר יש סיבה לשמוח. היום חשפה חברת בטר פלייס את מכונית הספורט החשמלית טסלה רודסטר במסגרת ניסוי שעורכת החברה לבחינת מערכת הטעינה החשמלית והתאמתה למכוניות חשמליות בייצור סידרתי.

בשנתיים הקרובות תערוך החברה ניסוי מקיף של כל מרכיבי תשתית הטעינה באמצעות דגמים נוספים של כלי רכב חשמליים אשר יגיעו לישראל וזאת בנוסף לרנו פלואנס החשמלית שנחשפה בתערוכת הרכב פרנקפורט בחודש שעבר.

תשתית הטעינה של חברת בטר פלייס כוללת עמדות טעינה, תחנות החלפת סוללה ומערכת ניהול ובקרה, מתוכננת לספק שירותי טעינה לכלי רכב חשמליים מדגמים שונים. כיום, כל המכוניות החשמליות פרט לרנו פלואנס שמיועדת לכך יוכלו להיטען מעמדת הטעינה אך לא יוכלו לבצע החלפה של הסוללה לסוללה טעונה שתהיה אפשרית ברנו פלואנס החשמלית.

בבטר פלייס יתקינו במכונית הספורט החשמלית את מערכת ההפעלה והשליטה "AutOS", שפותחה על ידי החברה. תפקידה של המערכת הוא ניהול צריכת האנרגיה וטעינת הסוללה, בנוסף למערכת תכנון נסיעה, ניווט ובידור. בניסוי יקחו חלק מספר גורמים בחברה, ביניהם יו"ר החברה, עידן עופר. הרכב יובא ארצה ביבוא זמני לשנתיים בלבד, עם תום הניסויים הרכב יוחזר לחו"ל.

החברה תמשיך לבחון ולנסות גם את מכוניות האב טיפוס, רנו מגאן החשמלית שהוצגה בישראל במאי 2008, וג'יפ הניסאן רוג שהוצג ביוקוהומה באפריל האחרון, כחלק מהצגת פתרון מנגנון החלפת הסוללה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות