אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלי נרקיס מול עיריית ת"א: לא מוותר על בניין שעוקל על ידו צילום: תומריקו

שלי נרקיס מול עיריית ת"א: לא מוותר על בניין שעוקל על ידו

העירייה דורשת לבטל עיקול שהטיל לפני שלוש שנים על בניין בעיר, במסגרת הליך משפטי שלו נגד בעלי חברת שיכון אזרחי, יוסף דיאמנט

08.10.2009, 09:22 | מארק שון

שלי נרקיס, שכונה "מלך השוק האפור", לא מוותר על עיקול שהטיל לפני שלוש שנים על בניין ברחוב לה גארדיה בתל אביב, במסגרת הליך משפטי שלו נגד בעלי חברת שיכון אזרחי, יוסף דיאמנט. מההתנגדות שהגיש אתמול לבית המשפט המחוזי בת"א עולה כי העירייה דורשת לבטל את העיקול.

נרקיס הטיל את העיקול בעקבות תביעה ב־2006 נגד דיאמנט. אז טען כי דיאמנט לווה ממנו מיליון דולר, ובשל מצבם הכלכלי הקשה שלו ושל החברה היה חשש שלא יחזירו את חובם. במרץ 2008 חתמו השניים על פשרה, שלפיה הודה דיאמנט בחוב של 4.8 מיליון שקל, והוסכם כי ישלם רק 1.8 מיליון שקל מתוך החוב. הכסף טרם עבר לנרקיס והעיקול על הבניין נותר על כנו.

מדובר בבניין הנמצא ברשות חברת שיכון אזרחי בחכירה מאז שנות ה־50. תקופת החכירה היתה עד 1998, וב־2000 התגלעה מחלוקת בין העירייה לבין שיכון אזרחי. לאחר גלגולים בבתי המשפט, בינואר 2007 - חצי שנה לאחר שנרשמו העיקולים - פסק בית המשפט העליון שתקופת החכירה הסתיימה ב־1998 ולא תהיה חכירה נוספת.

העירייה השתהתה בשינוי הרישום, ורשמת המקרקעין בתל אביב הודיעה לעירייה כי אינה יכולה לפעול למחיקת העיקול, ואלה יצטרכו לפנות לבית המשפט. נרקיס טוען כי "לא יעלה על הדעת שהוא יידרש היום לשאת במחיר השתהותה של עיריית תל אביב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות