אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אטיאס: לקראת סוף 2010 יירדו מחירי הדירות צילום: ששון תירם

אטיאס: לקראת סוף 2010 יירדו מחירי הדירות

שר השיכון אמר בראיון בגל"צ: "ברבע הראשון של 2010 ייפסקו בעזרת השם העליות במחירי הדירות - אחרי שייצאו לשוק החוצה ויתחילו המכירות"

08.10.2009, 11:25 | ynet

"ברבע הראשון של 2010 ייפסקו בעזרת השם העליות במחירי הדירות - אחרי שייצאו לשוק החוצה ויתחילו המכירות. לקראת סוף 2010 תהיה ירידה של אחוזים לא מבוטלים במחירי הדירות בגלל שיהיה יותר היצע ותחרות בין הקבלנים" - כך אמר הבוקר שר השיכון, אריאל אטיאס, בראיון לגלי צה"ל. וכיצד תמומש ההבטחה? "לפני פחות מחודש הוצאתי 5,300 יחידות במכה, אחרי החגים נוציא עוד 5,000 ואנחנו נוציא ככה באלפים", הסביר שר השיכון.

"בתוקף תפקידי שאני יו"ר מועצת מנהל מקרקעי ישראל אני מתווה את המדיניות של שחרור הקרקעות וכמויות המכרזים שאתם רואים באחרונה ועוד נראה בהמשך", אמר אטיאס, העלייה במחירים - הנושא המרכזי שלה הוא שחסר דירות בשוק. הביקושים גדולים על ההיצע ובזה אנחנו מטפלים עכשיו".

אטיאס הסביר כי "במדינת ישראל צריך 40 אלף יחידות דיור חדשות", והדגיש כי קיים הבדל משמעותי בין שוק הנדל"ן הפעיל והסוער של תל אביב, לבין המצב בשאר חלקי המדינה. "עזוב את המגדלים וכל המכרזים המפוצצים בדרום הקרייה וזה, עזוב את זה, שם זה כמויות קטנות, שמה יש בועה קטנה. מדובר באנשים שיש להם הרבה מאוד כסף, חלקן זה דירות להשקעה...

"היה מכרז עכשיו בדרום הקריה על מגדלים, היו שם הרבה אמוציות וכותרות ראשיות כאילו מדובר בעשרות אלפי יחידות דיור. כולה 320 דירות יש שם, זה כל הסיפור. אבל מנהל מקרקעי ישראל חשב שהוא יביא שם 300 מליון שקל על הקרקע והוא הביא 435 בגלל הטרוף של המחירים - רק על הקרקע.

"מדובר בשוק קטן שעושה הרבה יותר רעש מהגודל שלו. אני חושב ש-320 יחידות דיור לא צריך לקבל שורה בעיתון, והדבר הזה קיבל דפים על דפים של פרשנויות והשוק רותח ובוער ומילים חבל על הזמן".

"לא ראינו שינוי במחירים, אני אגיד לך מתי אנחנו נראה את זה, בתום הרבע הראשון של 2010. כשיתחיל המכירות, הרי לא מוכרים את הדירה רק כשהיא נגמרה לבנות, ראיתי חלק מהמבקרים שהדירות יהיו מוכנות רק עוד שנתיים, אבל הדירות מוכרים אותן מייד כשהקבלן זוכה על הנייר. וכשהוא מוכר הוא מוריד את תור הממתינים ואת התור המבקשים ואת תור הלוחצים, זה הדבר שזה יעשה.

"ולכן אני רוצה להפריד בין שני הדברים. יש את עולם המגדלים, כולה אלף דירות בכל ת"א אבל הם תופסים את כל העיתונים, מי שישמע כל עם ישראל בונה שם דירות. זה אנשים שיש להם הרבה מאוד כסף חיים בעולם משל עצמם, 7,000 דולר למטר, 5,000 דולר למטר.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

42 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

41.
כל מי שקונה דירות במחירים מופקעים שלא יופתע אם ייפגע אח"כ מירידת ערך הדירה
אם הצרכנים במדינה הזאת היו קצת יותר אינטיליגנטים הם לא היו משלמים כל כך הרבה כסף. ולא על דירה בתל אביב או רמת גן, דירה ברחובות-נס ציונה-ראשון עולה מיליון שקל יש דירות שהכפילו מחיר תוך שנתיים, מחירים עולים ב100 אלף שקל תוך חודש אין בזה הגיון. אבל מי שחיכה בסוף יקנה מהוצאה לפועל של אלה ששיתפו פעולה עם הקבלנים העושקים.
רתם  |  11.10.09
לכל התגובות