אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש אישר:  הקפאת הליכים לחברת הבנייה שטאנג צילום: אוראל כהן

ביהמ"ש אישר: הקפאת הליכים לחברת הבנייה שטאנג

רו"ח עליזה שרון מונתה כנאמנת החברה, שהגישה היום בקשה להקפאה בשל חובות של כ-33.8 מיליון שקל. אחד הפרוייקטים הגדולים של החברה הוא שיקום נמל יפו בהיקף של 43 מיליון שקל

08.10.2009, 15:26 | מארק שון

ביהמ"ש המחוזי בת"א אישר הקפאת הליכים לחברת שטאנג בנייה והנדסה, שבשליטת האחים אורי ושמואל שטאנג. ביהמ"ש נמצא בפגרה השבוע, ולכן אין פעילות סדירה של דיונים; השופט התורן, איתן הורשנטיין, קיבל הנחיות טלפוניות משופטת הפירוקים, ורדה אלשיך, ואישר את ההקפאה.

החברה הגישה היום (ה'), באמצעות עוה"ד רונן מטרי ויוסף בן נפתלי, בקשה להקפאת הליכים למשך 30 יום בעקבות חובות של כ-33.8 מיליון שקל. רו"ח עליזה שרון תשמש כנאמנת החברה. שרון היא גם נאמנת חברת הבנייה רמט, שנקלעה אף היא לקשיים.

שטאנג היא חברה ותיקה הפעילה עשרות שנים בענף התשתיות והבנייה, ומאז 1992 היא הפכה לחברה ציבורית. תחום פעילותה העיקרי של החברה הינו בעבודות תשתית ייחודיות, ובהקמה והפעלה של מתקני טיהור שפכים (ייזום בשיטת B.O.T.).

הנושים המובטחים של החברה הם בנק לאומי, הבנק הבינלאומי ובנק אגוד להם חייבת החברה כ-9.7 מיליון שקל (לא כולל ערבויות). הבנקים נתנו את הסכמתם לבקשת ההקפאה, ובנק לאומי ובנק אגוד אף הסכימו לממן את תקופת ההקפאה.

מהבקשה עולה, כי בתקופה האחרונה נקלעה החברה למצוקה תזרימית קשה, כאשר מספר צ'קים של החברה הוחזרו, וחשבונה בבנק יהפוך בימים הקרובים ל "חשבון מוגבל" והחברה תהפוך ל"לקוח מוגבל". החברה מוסיפה, כי בעקבות החזרת השיקים הוגשו לחברה בימים האחרונים מספר דרישות תשלום מנותני שירותים, כאשר אין לחברה מקורות תזרימיים מיידיים לשם פרעון הדרישות.

 

אחד הפרוייקטים הגדולים של החברה הוא הפרוייקט של שיקום נמל יפו בהיקף של 43 מיליון שקל, בו זכתה החברה בשנת 2007. הפרוייקט מנוהל עבור הרשות הכלכלית לפיתוח כלכלי תל אביב יפו. שלשום קיבלה החברה מכתב מהרשות, בו היא מודיע על ביטול ההסכם ביניהן ומימוש ערבות ביצוע הפרוייקט בסך 4.5 מיליון שקל ודרישת תשלום של פיצויים מוסכמים בסך 2.5 מיליון שקל.

החברה טענה בבקשה כי מדובר בפרוייקט בעייתי ביותר שהיווה את אחת הסיבות העיקריות למצבה הנוכחי של החברה.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות