אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיכון ובינוי זכתה בחוזה חדש בגואטמלה בהיקף של 230 מיליון דולר צילום: בועז אופנהיים

שיכון ובינוי זכתה בחוזה חדש בגואטמלה בהיקף של 230 מיליון דולר

החברה חתמה היום על החוזה השני שלה בגואטמלה ותסלול כביש באורך 300 ק"מ בצפון המדינה. הבנייה תימשך 3.5 שנים והחברה תתחזק את הכביש במשך 10 השנים שלאחר מכן

11.10.2009, 10:37 | ליאור גוטמן

שיכון ובינוי מקבוצת אריסון הודיעה היום (א') על חתימת חוזה לתכנון וסלילת כבישים בהיקף של 230 מיליון דולר. העבודות יבוצעו בגואטמלה על ידי חברת הבת שיכון ובינוי- אס.בי.אי (SBI), והם מיוחסים לרצועת כביש באורך 300 ק"מ בצפון המדינה. שיכון ובינוי- אס.בי.אי תשתיות משמשת כזרוע התשתיות והבניה הבינלאומית של שיכון ובינוי. החברה עוסקת בתחומי התשתית, הבינוי והפיתוח בפעילות חובקת עולם, בבעלותה חברות בנות, תאגידים ופעילויות בארצות שונות באירופה, אפריקה ואמריקה.

על פי שיכון ובינוי הפרויקט האמור כולל אחד מעורקי התנועה הראשיים המחברים בין מדינות מרכז אמריקה. עבודות התכנון והסלילה יימשכו כ-3.5 שנים, והחברה תתחזק את הכביש במשך 10 השנים שלאחר מכן. הפרויקט ממומן באמצעות הלוואה ייעודית שקיבלה ממשלת גואטמלה מבנק מרכז אמריקאי.

במסגרת עבודות הסלילה החברה תבצע כ-4 מליון מ"ק עבודות עפר, כ-1 מליון מ"ק עבודות מצעים וכ-1 מליון טונה עבודות אספלט. 

לא מדובר בפרויקט התשתית הראשון של החברה במדינה: שיכון ובינוי זכתה בפרויקט להקמת תחנת כוח הידרו אלקטרית בגואטמלה בהיקף של 200 מיליון דולר.

מנכ"ל קבוצת שיכון ובינוי, עפר קוטלר: "שיכון ובינוי ממשיכה להוביל את מגזר התשתיות גם בתקופות בהן חברות ענק מתקשות להשיג מימון, ושוק האשראי מקשה על הפעילות. האמון של המערכת הפינסית בחברה הוא עדות נוספת לעוצמתה של הקבוצה. שיכון ובינוי מצליחה להגיע בשנים האחרונות למספר מכובד של פרויקטים רחבי היקף בעולם בזכות ניסיונה הנרחב ויכולותיה הטכניות, הפיננסיות והתפעוליות בשוק התשתיות הגלובלי".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות