אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שבוע מוצלח לבורסות במפרץ צילום: בלומברג

שבוע מוצלח לבורסות במפרץ

ניתוח הפעילות בבבורסות מדינות המפרץ, מצביע על גידול בהיקפי המסחר ובשוויו. העליות מיוחסות בין השאר לחזרת המשקיעים מחופשת עיד אל-פיטר

11.10.2009, 23:52 | ד"ר גיל פיילר

בשבוע שעבר חל גידול משמעותי בהיקפי המסחר הכוללים בשבע הבורסות שבמדינות המפרץ, דבר הנוטע תקוות גם לשבוע הנוכחי. ניתוח הפעילות בשבע הבורסות – סעודיה, אבו דאבי, דובאי, כווית, בחריין, עומאן וקטאר מצביע על גידול בהיקפי המסחר ובשוויו. העליות מיוחסות בין השאר לחזרת המשקיעים מחופשת עיד אל-פיטר.

העליות המרשימות ביותר היו מנת חלקה של הבורסה בדובאי שהיקף המסחר בה צמח ב-45% בעוד ששווי המניות הנסחרות זינק בלמעלה מ-55%. השווי הכולל של המניות, שנסחרו בשבוע שעבר בבורסה של דובאי, הסתכם בכ-2 מיליארד דולר. מדד הבורסה של דובאי רשם בשבוע שעבר עלייה של קרוב ל-5%.

הבורסה הזעירה של בחריין רשמה את הגידול המרשים ביותר בשווי המניות הנסחרות – 85% בשבוע שעבר.

לצד העליות בהיקף המחסר נרשמו גם ירידות. היקף המסחר בורסה של מוסקט בעומאן ירד ב-18% במהלך השבוע שעבר.

גם הבורסה של סעודיה סגרה את השבוע בירידה של 7% בשווי המסחר, שהסתכם בכ-6 מיליארד דולר. העלייה המרשימה ביותר בשבוע שעבר נרשמה על ידי חברת הביטוח "טרייד יוניון" – עלייה שבועית של 30%.

המפסידות הגדולות לעומת זאת היו "חברת המלט של ינבע" עם ירידה של 8% והבנק הסעודי האמריקאי שרשם ירידה שבועית של 7% במניה שלו. ההערכה ההיא כי מגזר הבנקאות הסעודי יסיים את השנה באופן שלילי וזאת נוכח המשבר שעובר עליו נוכח המשבר סביב קריסתן של הקבוצות המסחריות המובילות "אלקוסייבי" ו"סעד".

הכותב הינו מנכ"ל חברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות