אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט לקראת אחד השבועות החשובים של השנה: דו"חות הבנקים יקבעו את הכיוון צילום: בלומברג

וול סטריט לקראת אחד השבועות החשובים של השנה: דו"חות הבנקים יקבעו את הכיוון

הבורסות בארה"ב לקראת השבוע המעניין של השנה - הלמן אלדובי: "במידה ודוחות הבנקים האמריקאים לא יענו על התחזיות אנו צפויים לגל חזק של ירידות"

11.10.2009, 15:04 | שהם לוי

הראלי האחרון בשוקי המניות התבסס בעיקר על ספקולציות באשר למידת השיפור בתוצאות החברות, השבוע יזכה השוק לבחון את דוחותיהם של הבנקים הגדולים ונראה שאלה יקבעו ללא ספק את הכיוון.

בין המדווחות שישכנו באור הזרקורים של המשקיעים אנחנו מצפים למצוא את אינטל, ג'ונסון אנד ג'ונסון, גוגל, בנק אוף אמריקה וג'נרל אלקטריק.

בסיכום שבועי עלו מדדי ה-S&P500 והנאסד"ק בכ-4.5%, העלייה החדה מזה שלושה חודשים, מדד מניות התעשייה, הדאו ג'ונס, נמצא בשיא של השנה האחרונה.

השבוע שהיה

בסקירה השבועית של קבוצת הלמן-אלדובי אומרים היום כי העליות החדות השבוע באו כתגובה לדו"חות כספיים חיובים שהחלו להתפרסם וכן כצפי להמשך דו"חות טובים, בעיקר ממניות מגזר הפיננסים. כמו כן מספר אינדיקאטורים כלכליים חיובים, נאומו של ברננקי על מוכנותו ליציאה מהמשבר ואף זכייתו של הנשיא אובמה בפרס נובל לשלום תרמו אף הם לאווירה החיובית.

  , צילום: בלומברג צילום: בלומברג   , צילום: בלומברג

בתחילת חודש אוקטובר החלו להתפרסם דו"חות כספיים של החברות הגדולות בארה"ב, את עונת הדו"חות החלו מונסנטו, מוזאיק ואלקואה. בהמשך השבוע צפויים להתפרסם דו"חות הבנקים, להם צפויה להיות ההשפעה המשמעותית יותר על כיוון השוק בתקופה הקרובה. "ציפיות השוק הן לדו"חות טובים וכן למתן תחזיות חיוביות להמשך השנה" אומר דנש. "במידה והבנקים לא יספקו את המספרים להם מצפה השוק נחווה גל ירידות בתקופה הקרובה שימתנו אותו רק נתוני מאקרו חזקים. חלילה וגם נתוני המאקרו יאכזבו אזי צפוי לנו חורף קר במיוחד".

השבוע הבא

המסחר בוול סטריט יתקיים גם ביום שני הקרוב חרף חופשה לרגל יום קולמבוס, אך מחזורי המסחר צפויים להיות נמוכים.

"יש קונסנזוס רחב מאוד כי הכלכלה תאושש משמעותית. אבל הסוגיה כעת היא עד כמה זה ישפיע על הרווחים, אמר מילטון עזרתי, אסטרטג שוק ב-Lord Abbett.

התוצאות החיוביות שזרמו לשוק בשבוע האחרון בעיקר מכיוונה של אלקואה סללו את הדרך וזרעו ציפיות בקרב המשקיעים לעוד תוצאות חיובית מכיוונן של החברות שתדווחנה גם השבוע.

האנליסטים צופים ירידה של 24% ברווח המצרפי של החברות במדד S&P 500 בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, כך על פי נתוני FactSet. מדובר על שיפור קל בהשוואה לתחזיות שניתנו בסוף חודש יוני. כמו כן מדובר על שיפור ביחס לרבעון הקודם בו נרשמה ירידה של 26% ברווח הנקי בהשוואה לרבעון המקביל באותה התקופה.

יותר אנליסטים העלו את תחזיותיהם מאשר הורידו אותן - סימן חיובי, לטענת האסטרטגים בשוק. החודש, 64% מכל עדכטהן התחזיות לחברות ה-S&P 500 היו בכיוון של תוצאות טובות יותר, אלה היו אופטימיות יותר באשר להתנהגות הצרכנים, כך אמרו בסיטיגרופ.

מאקרו

בנוסף, הפדרל ריזרב ישגר את הפרוטוקולים מישיבת הריבית האחרונה. נגיד הפדרל ריזרב, בן ברננקי הרים את הדולר ביום שישי האחרון כשהודיע כי הוא מתכוון להדק את המדיניות המוניטירית כשהצמיחה הכלכלית תתחדש.

מניות במרכז

ביום שישי האחרון, חברת שברון (סימול: CVX) הודיעה כי היא צופה עלייה ברווחי הרבעון השלישי בהשוואה לרבעון השני.

בין החברות הנוספות שתדווחנה על תוצאותיהן לרבעון השלישי אנחנו נמצא השבוע את IBM, ג'יי פי מורגן, גולדמן זאקס וגולדמן זאקס.

יותר אנליסטים העלו מאשר הורידו את תחזיות הרווח שהם צופים עבור החברות, האסטרטגים רואים בכך מהלך חיובי לשוק.

ישראליות באור הזרקורים

 

סרגון הכריזה בשבוע שעבר על זכייה בפרויקט עם ספק תקשורת WiMax אמריקאי גדול, ככל הנראה קלירוויר (Clearwire) וכן על כך שתשתף פעולה עם אלווריון בפרוייקט של ספק התקשורת OpenRange הממומן מכספי תמריץ אמריקאיים.

"שתי ההכרזות הן חיוביות עבור סרגון, ושלחו את המנייה למעלה במסחר בוול סטריט, אך עם זאת, אנו מאמינים כי ההתפתחויות היו צפויות בעבור משקיעים רבים, ובכל מקרה יעבור זמן עד אשר ההכנסות מפרויקטים אלה ישתקפו במספרים המדווחים על ידי החברה. אנו צופים כי ההזמנות מ-Clearwire יחלו לזרום ברבעון הרביעי של 2009, ואל תוך 2010. כמו כן אנו מעריכים כי השפעת הפרוייקט ב-Openrange תתבטא ב-2010. אנו מדרגים את סרגון בתשואת שוק", כך אמר האנליסט תום ארליך מבנק ההשקעות RBC.

אורי ליכט, מנהל מחלקת המחקר בבית ההשקעות IBI מעלה את מחיר היעד של איתוראן ל-13 דולר למניה (המחיר הקודם היה 10%) ומותיר בהמלצת קנייה."איתוראן הצליחה לצלוח את המשבר העולמי בצורה מכובדת, כשהיא מציגה גידול בבסיס הלקוחות ושיעורי רווחיות סבירים. רגולציה חדשה בברזיל המחייבת את יצרניות הרכב לשווק רכבים חדשים עם מכשיר איתור מותקן ברכב יחד עם השקת מוצרים חדשים בישראל יכולה להוביל את איתוראן חזרה למסלול צמיחה", כך אומר ליכט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות