אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כנס ארגון התיירות הגאה העולמי נפתח בתל אביב

51% מהתיירים הגאים תופסים את תל אביב כידידותית עבורם, עולה ממחקר בינלאומי; אחד מתוך ארבעה תיירים גאים שוקל לבקר בתל אביב בשנים הקרובות

11.10.2009, 18:57 | יסמין גיל
לא ברור אם מדובר בנתון אופטימי או פסימי: 51% מהתיירים הגאים תופסים את תל אביב כידידותית עבורם, כך עולה מתוצאות ראשוניות של מחקר שהוצג היום (א') בתל אביב, בפתח כנס ארגון התיירות הגאה העולמי (IGLTA) - הראשון מסוגו שמתקיים בישראל. לכנס הגיעו 20 סוכני נסיעות מחו"ל, מובילים בתחום התיירות הגאה הבינלאומית, ובראשם נשיא ארגון IGLTA, ג'ון טנזלה.

את המחקר ערכה חברת הייעוץ OUTNOW שבסיסיה באוסטרליה ובהולנד, והציג אותו היום בתל אביב, המנכ"ל, איאן ג'ונסון. המחקר נערך במהלך השנה החולפת באמצעות שאלון אינטרנטי עליו ענו מאות להט"בים (לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים וביסקסואלים) מגרמניה, אנגליה ומדינת ניו יורק בארה"ב - כאשר תוצאות הביניים משקפות את דוברי האנגלית בלבד. את התוצאות המלאות צפוי להציג בחודש הבא ביריד התיירות בלונדון חבר מועצת עיריית תל אביב-יפו, יניב ויצמן.

"הופתעתי מאוד מרמת הדיס-אינפורמציה שיש לתייר הגאה, שלטענתו תל אביב דתית מדי ולא מקבלת את הקהילה הגאה", אומר ויצמן, "המוצר התל אביבי מצוין ומתאים בדיוק למה שהתייר הגאה מחפש. כעת עלינו רק לשווק אותה החוצה ולשנות את התפיסות המוטעות שיש לתייר הגאה על העיר".

עוד עולה מהמחקר, כי אחד מתוך ארבעה תיירים גאים שוקל לבקר בתל אביב בשנים הקרובות. רק 8% מהנשאלים אמרו כי ביקרו בתל אביב בעבר, ו-21% נוספים מכירים מישהו שכבר ביקר.

סיבת ההגעה המרכזית לתל אביב עבור התייר הגאה, היא חוף הים (69%), אחר כך חיי התרבות (65%), ההיסטוריה של העיר (59%) וחיי הלילה (37%).

"ב-2009 התחלנו במאמצי שיווק לתיירות הגאה ולקראת 2010 נמשיך בכך", אומרת מנכ"ל עמותת התיירות תל אביב-יפו, אתי גרגיר, "לשם כך חיזקנו את שיתוף הפעולה עם האגודה למען הלהט"בים והצטרפנו, לראשונה, לארגון IGLTA. אני בטוחה שהחלטה זו תעזור להסיט חלק מהתיירות העולמות הגאה לתל אביב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות