אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מניית אלביט מערכות יורדת לאחר שבאקסלנס המליצו למכור את המניה צילום: אוראל כהן

מניית אלביט מערכות יורדת לאחר שבאקסלנס המליצו למכור את המניה

באקסלנס מעניקים מחיר יעד של 220 שקל הנמוך ב-14% ממחיר הפתיחה של המניה הבוקר בבורסה בתל אביב. ברקע - היחסים עם טורקיה

12.10.2009, 11:37 | שהם לוי

לאחר תקופה ארוכה מאוד שמניית אלביט מערכות הייתה נדבך מרכזי בכל תיק מניות שהציעו בתי ההשקעות הגדולים בישראל, יוצאים היום באקסלנס ומעניקים "תשואת חסר" למניה. "ביטול התרגיל הצבאי בהשתתפות ישראל מן הסתם אינו מבשר טובות ליחסי ישראל טורקיה ועלול גם לפגוע בעסקיה של אלביט", כך אומרים האנליסטים גלעד אלפר וגיל דטנר מאקסלנס. מניית החברה רושמת ירידות של כ-2%.

"אירופה מהווה כ-25% מסך המכירות של אלביט כאשר טורקיה היא בין המדינות החשובות באזור זה. בין הפרויקטים החשובים של אלביט בטורקיה אפשר למצוא עסקי מלטי"ם, אלקטרו-אופטיקה והשבחות", אומרים עוד באקסלנס.

את הורדת ההמלצה מנמקים האנליסטים: "אמנם בתחילת 2009 על רקע מבצע 'עופרת יצוקה' כבר הועלו חששות לגבי פגיעה ביחסי ישראל-טורקיה והשפעתם על עסקי התעשייה הביטחונית הישראלית, אולם מה ששונה הפעם הוא שהצבא הטורקי עומד לצידה של הממשלה הטורקית במהלך זה".

עוד רואים באקסלנס שחיקה ברווחיות כתוצאה מירידה בהזמנות לטווח קצר.

באקסלנס מביעים חשש עמוק לנוכח "התגברות התחרות כתוצאה מכניסה של חברות אמריקאיות גדולות לנישות של אלביט (בעיקר מלטי"ם ומערכות פיקוד ובקרה). גורם סיכון זה נראה מאיים במיוחד על רקע הסבירות הגוברת לקיצוצי תקציבי הגנה בשנים הקרובות במדינות מערביות ובעיקר בארה"ב ובבריטניה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות