אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההכרזה על רכישת קופרגייט - היום בצהריים צילום: בועז אופנהיים

ההכרזה על רכישת קופרגייט - היום בצהריים

אתמול נחשף ב"כלכליסט" כי חברת השבבים האמריקאית סיגמא תרכוש את קופרגייט תמורת 200 מיליון דולר - בעסקה שתשלב ככל הנראה מרכיב מנייתי גדול ומזומן

13.10.2009, 07:39 | אסף גלעד

היום בצהריים תודיע חברת השבבים האמריקאית סיגמא דיזיינס על רכישת קופרגייט הישראלית בכ-200 מיליון דולר, בעסקה שתשלב ככל הנראה מרכיב מנייתי גדול ומזומן. עובדי החברה ומנהליה יקבלו את ההכרזה באירוע סגור שיתקיים מחוץ לתל אביב.

אתמול נחשף ב"כלכליסט" כי סיגמא תרכוש את קופרגייט, וכי בכוונתה להכריז על כך כבר בימים הקרובים. מאז, מחיר מנייתה של סיגמא, הנסחרת בנאסד"ק, לא השתנה והוא עומד על 14.33 לדולר.

קרן תמיר פישמן הודיעה אתמול לבורסה בתל אביב כי עדיין לא נחתם מסמך מחייב - בניגוד לפרסומים. אלא שההכרזה מטעמה של סיגמא צפויה ככל הנראה להתקיים בצהריים.

סיגמא מפתחת שבבים לעיבוד וידאו ונמצאת בדרך כלל בממירים דיגיטליים. קופרגייט פיתחה מערכת מבוססת שבב ההופכת את כל הכבלים בבית - טלפון, כבלים וחשמל - למערכת תקשורת אחת. השתיים ימוזגו, על מנת לספק מענה לענקיות כגון ברודקום בשוק המתעורר של ה-IPTV (טלוויזיה מבוססת תקשורת נתונים בפס רחב).

המרוויחות העיקריות מהעיסקה הן קרן תמיר פישמן, ולאחריה קרן כרמל, והקרנות אתגר, ומוטורולה ונצ'רס, כאשר מוטורולה עצמה היא לקוח של קופרגייט.

עבור קרנות הון הסיכון, העסקה מהווה מכפיל ממוצע מרשים יחסית של פי 8 מההשקעה. בחברה הושקעו עד היום 25 מיליון דולר בלבד - סכום הנחשב נמוך להשקעה בחברת שבבים. סבב הגיוס האחרון של החברה התרחש כבר לפני 3 שנים.

שתי החברות הן רווחיות. קופרגייט מכרה בשנת 2008 ב-69 מיליון דולר, וסיגמא - ב-197 מיליון דולר. לפני העסקה, היו לסיגמא 229 מיליון דולר בקופת המזומנים, ולקופרגייט - 27 מיליון דולר.

מהחברה לא התקבלה תגובה.  
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות