אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממונה קנס את הכשרה ביטוח בכחצי מיליון שקל על הפרת הוראות צילום: מיכאל קרמר

הממונה קנס את הכשרה ביטוח בכחצי מיליון שקל על הפרת הוראות

הממונה על שוק ההון, ידין ענתבי הטיל קנסות גם על קרן הפנסיה של הראל כלל ביטוח ומגדל בשל הפרות שונות

13.10.2009, 10:35 | רחלי בינדמן

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ידין ענתבי, הטיל קנסות כספיים על הכשרת ביטוח שבשליטת אלי אלעזרא, מיטבית עתודות, קרן הפנסיה של כלל ביטוח, מגדל ניהול קופות גמל והראל גמל (הראל השקעות).

הקנס על הכשרה ביטוח בע"מ, בהיקף של 484,800 שקל, הוטל בשל מסירת מידע לא מלא לממונה בהודעה אשר הוגשה בעניין מכירת 2.5% ממניות הכשרה ביטוח. נוסף על כך, הוטל על הכשרת הישוב חברה לביטוח בע"מ קנס נוסף בסך של 37,500 שקל, בשל הפרת הוראות המפקח על הביטוח הנוגעות לכללי פרסום מידע באתר האינטרנט של חברת הביטוח, וכן קנס בסך של 37,500 שקל בשל הפרת הוראות המפקח בכך שהחברה ציינה על תעודות הביטוח שהפיקה את גיל הנהג הצעיר ביותר הנוהג ברכב בדרך קבע, באופן שאינו תואם את ההוראות. המפקח הדגיש, כי מדובר בפגיעה מהותית בעניינם של מבוטחים, שכן מבוטח עלול לחשוב שאין כיסוי לנהגים מתחת לגיל הנהג שצוין על תעודת הביטוח.

הקנס על מיטבית עתודות חברה לניהול קרנות פנסיה בע"מ, בסך של 37,500 שקל הוטל בשל עריכת שינויים בבקשות העברת כספים של מבוטחים ללא ידיעתם, זאת בניגוד להוראות הדין הנוגעות להעברת כספים בין קרנות פנסיה.

הקנס על מגדל ניהול קופות גמל בע"מ, בסך של 37,500 שקל, הוטל בשל הפרת הוראות הנוגעות לכללי פרסום התשואה של הגופים המוסדיים, כאשר, בין היתר, פרסמה תשואה נטו במקום תשואה ברוטו.

הקנס על הראל גמל בע"מ, בסך של 33,750 שקל, הוטל מכיוון שהחברה לא המציאה למשרד המפקח מסמכים בנוגע לפתיחת חשבון של עמית בקופת גמל אשר נתבקשה להמציא. המסמכים נדרשו על מנת לברר תלונה שהוגשה ליחידה לפניות הציבור באגף שוק ההון, ביטוח וחסכון. בהחלטתו קבע הממונה שעל חברה מנהלת להמציא מסמכים אשר נדרשו ממנה ולעשות כן במועד גם אם המסמכים המבוקשים מצויים בידי מי שמפעיל מטעמה את קופות הגמל ולא בידיה היא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות