אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הזרים מממשים בחו"ל ומשקיעים בבורסה בארץ צילום: אופיר יעקובי

הזרים מממשים בחו"ל ומשקיעים בבורסה בארץ

באוגוסט הסתכמו ההשקעות נטו של תושבי חוץ בבורסה בת"א בקצת יותר ממיליארד דולר. סך המימושים בחו"ל הסתכם בכ-215 מיליון דולר

13.10.2009, 10:50 | אמנון אטד

בחודש אוגוסט הסתכמו ההשקעות נטו (עודף השקעות חדשות על מימושים) של תושבי חוץ בבורסה בתל אביב בקצת יותר ממיליארד דולר. זאת לעומת עודף מימושים של כ-330 מיליון דולר בחודש הקודם.

מנתונים שמפרסמת היום (ג') החטיבה למידע ולסטטיסטיקה בבנק ישראל, מתברר כי ההשקעות הזרות במניות הנסחרות בבורסה בארץ הסתכמו בחודש זה בכ-440 מיליון דולר והתמקדו במניות מענפי התקשורת, הכימיה והתרופות.

בנוסף, השקיעו המשקיעים הזרים כ-540 מיליון דולר באגרות חוב ממשלתיות הנסחרות בבורסה בתל אביב. סכום של כ-340 מיליון דולר הם השקיעו באג"ח לא צמודות מסוג שחר וכ-240 מיליון דולר באגרות המק"מ של בנק ישראל. סכום נוסף של כ-30 מיליון דולר הושקע על ידם באגרות חוב קונצרניות.

במקביל להתגברות ההשקעות הזרות בבורסה בתל אביב, מימשו המשקיעים הזרים באוגוסט מניות ואגרות חוב ישראליות הנסחרות בבורסות בחו"ל. סך המימושים נטו במניות הסתכמו בכ-215 מיליון דולר. היקף המימושים נטו באגרות חוב ממשלתיות הסתכם בכ-130 מיליון דולר, ונבע בעיקר מפירעונות אג"ח שהגיע מועד פירעונן.

מנתוני בנק ישראל מתברר עוד, כי בחודש אוגוסט השקיעו תושבי ישראל במניות זרות הנסחרות בחו"ל סכום נטו של כ- 670 מיליון דולר. בדומה לחודשים הקודמים, גם הפעם עיקר ההשקעות, כ-480 מיליון דולר, היו של המשקיעים המוסדיים, בעיקר קופות גמל וקרנות השתלמות. יתרת ההשקעות במניות זרות באה מהמגזר העסקי וממשקי הבית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות