אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון: העליון קבע: הערעור של הירשזון יתקיים רק בעוד כשנה צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון: העליון קבע: הערעור של הירשזון יתקיים רק בעוד כשנה

טרם נקבע הרכב השופטים שידון בערעורו של שר האוצר לשעבר, אולם הדיון הראשון בערעור נקבע ל-16 בספטמבר 2010

13.10.2009, 14:57 | איתי הר אור

הדיון הראשון בערעורו של אברהם הירשזון נקבע ל-16 בספטמבר שנת 2010, כך נקבע בבית המשפט העליון. טרם נקבע הרכב השופטים שידון בערעורו של שר האוצר לשעבר. התוצאה היא שהירשזון ירצה שנת מאסר שלמה עוד בטרם יחל כלל הערעור בעניינו.

הירשזון מרצה את עונשו בכלא "חרמון" שבצפון הארץ עונש של 5 שנים וחמישה חודשי מאסר על חלקו במעילת המיליונים מכספי הסתדרות העובדים הלאומית (הע"ל).

בערעור שהגיש הירשזון לפני כחודש טען, באמצעות סנגוריו עו"ד ד"ר יעקב וינרוט, ישראל ולנרמן ואלירם בקל, כי המעשים שביצע אינם ממלאים את היסודות של עבירת הגניבה. עוד טען הירשזון בערעור, כי בגזר הדין לא התחשב בית המשפט המחוזי מספיק בפועלו החברתי של הירשזון, לרבות פעולותיו למען ניצולי השואה והנצחתה.

גורמים המקורבים לפרשה מסרו, כי לוח הזמנים שנקבע לדיון בערעור אינו בלתי סביר וכי הוא תואם את העומס ביומנו של בית המשפט העליון.

בתוך כך, ל"כלכליסט" נודע, כי לאחר הגשת הערעור הגיש הירשזון בקשה בעניין קביעת הרכב השופטים שידונו בערעורו. הירשזון ביקש כי הרכב השופטים בעניינו לא יהיה ההרכב בראשות השופט אדמונד לוי שדחה את ערעוריהם של המורשעים הנוספים בפרשה, יצחק רוסו, אמציה בונר ועובדיה כהן.

בבקשתו הזו הדגישו סנגוריו של הירשזון כי לא מדובר בבקשה לפסלות שופט ספציפי כי אם בקשה כללית בעניין קביעת הרכב השופטים.

נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש, דחתה את בקשתו של הירשזון בעניין זה וקבעה כי "באי כוח המערער ציינו כי בקשתם אינה בגדר בקשת פסילה, ובדין עשו כן, שכן העובדות המתוארות בבקשה אינן מקימות עילת פסלות". בייניש הוסיפה: "בנסיבות אלה הערעור יישמע בפני ההרכב שייקבע בהתאם לאילוצי יומן בית המשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
האיש הוא גבר.
האיש הוא גבר השופטת גזרה דין ולא משנה אם צדקה או לא. לווה כסף, החזיר . ,סגר הפה, שם תרמיל על הגב, ונכנס לבית הסוהר . השופטת......... יצאה לפנסיה בקול תרועה גדולה. הפרקליטים.......לקקו שפתיים והחליקו ידיים. התקשורת ........עשתה רייטינג. המשטרה ....... חגגה. הפרולטריון קבל דם. והיום האיש בקש את יומו בבית המשפט-................ כ דין. תשובת העליון ומשמעותה היא ביזיון למערכת השיפוטית ומנהלה..
אחד העם  |  14.10.09
4.
סקנדל !!!
" יומן בית המשפט " הגדרה הגובלת ברישעות בעיוות דין ופגיעה אנושה בזכות הנאשם לעירעור. הבעיה היא לא הירשזון, הבעיה היא האדישות וחוסר האיכפתיות של המערכת למערער. אסור היה להכניס את הירשזון לכלא בטרם נדון ערעורו בעליון ! גם אם יש לו סכוי של 1 ל-1000 לזכות בערעור, אסור להושיבו שנה בכלא ורק לאחר מכן להתחיל לדון בערעור שלו. מילא בדיני ממונות, שם הדיונים נמשכים שנים, אבל כאן יש דיני נפשות! יתכבדו כב' השופטים ויתכנסו גם בלילות לדון בערעורו של אחד כזה !
א.ל. , רמת-גן  |  13.10.09
לכל התגובות