אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיסקו תרכוש את סטארנט ב-2.9 מיליארד דולר צילום: בלומברג

סיסקו תרכוש את סטארנט ב-2.9 מיליארד דולר

זוהי עסקת המיליארדים השנייה שמבצעת סיסקו בתוך שבועיים. סטארנט מייצרת ציוד לניתוב תעבורת רשת לספקיות סלולר, ועם לקוחותיה נמנים ענקיות התקשורת ורייזון ו-וודאפון

13.10.2009, 16:51 | בלומברג

סיסקו, יצרנית ציוד הרשתות הגדולה בעולם, תרכוש את חברת סטארנט נטוורקס בעסקה המוערכת ב-2.9 מיליארד דולר. זו רכישת הענק השנייה של סיסקו בשבועיים האחרונים, לאחר שבתחילת החודש רכשה את טנדברג הנורבגית, תמורת 3 מיליארד דולר.

הרכישה תיעשה על פי מחיר של 35 דולר למניית סטארנט - 21% יותר מערך המניה בעת סגירת המסחר אתמול - והיא תתבצע במזומן. בסיסקו מצפים שהעסקה תגדיל את הרווחים עד שנת הכספים 2012.

הציוד שמייצרת סטארנט מסייע לספקיות סלולר לפלח את סוג התעבורה שברשתות שלהם, מה שמאפשר את הניתוב המהיר ביותר של המידע למכשירים ניידים. על פי הערכת סיסקו, עד 2013 תעבורת הנתונים הניידת העולמית צפויה לגדול פי יותר משניים בכל שנה.

ההאטה בביקוש למוצרים המרכזיים של סיסקו, נתבים ומתגים, הובילה לירידה במכירות בשלושת הרבעונים האחרונים ברציפות. ב-25 שנות קיומה רכשה סיסקו רכשה כ-130 חברות, והשתמשה בהן כדי להיכנס לשווקים חדשים, כגון נתבים אלחוטיים ביתיים.

עם לקוחות סטארנט נמנים ענקיות התקשורת ורייזון ו-וודאפון. סטארנט תהפוך לקבוצת טכנולוגיית האינטרנט הניידת החדשה בסיסקו, ובראשה יעמוד מנכ"ל סטארנט אשרף דאהוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות