אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי האג"ח בפלג ניא הסירו הדרישה לפירעון מיידי, בינתיים צילום: יובל חן

בעלי האג"ח בפלג ניא הסירו הדרישה לפירעון מיידי, בינתיים

נעם זיו, ממלא מקום מנכ"ל פלג ניא: "ההחלטה להעמיד את האג"ח שלנו לפירעון מיידי מותנה תגרום לנו נזק בלתי הפיך"

14.10.2009, 14:52 | רחלי בינדמן

בכירי פלג ניא ניסו להניא אתמול (ג') את בעלי איגרות החוב של החברה מקבלת החלטה על העמדה לפירעון מיידי מותנה של האג"ח. "ההחלטה להעמיד את האג"ח שלנו לפירעון מיידי מותנה תגרום לנו נזק בלתי הפיך", אמר נעם זיו, ממלא מקום מנכ"ל פלג ניא, באסיפת בעלי האג"ח שהתקיימה אתמול בתל אביב.

זיו אף גילה כי אחד הבנקים, המחזיק בשעבוד צף על מלוא נכסי החברה (כולל כספי הפיקדונות), הודיע להנהלה כי אם יוחלט על פירעון מיידי מותנה הוא יקדים וינקוט צעדים להבטחת זכויותיו. פלג ניא, המייצרת רהיטים ממתכת ומוצרי מתכת לתעשייה, נקלעה באחרונה לקשיים כספיים ופנתה לבעלי האג"ח בבקשה להסדר חוב. אתמול התכנסו בעלי האג"ח, שלהם החברה חייבת כ־57 מיליון שקל, כדי להחליט על מינוי נציגות מטעמם ועל העמדה של האג"ח לפירעון מיידי אם החברה לא תעמוד בתשלום של כ־11 מיליון שקל (קרן וריבית) במרץ הקרוב.

זיו ציין עוד כי החברה מעוניינת להגיע להסדר שמקובל על שני הצדדים. "הנציגות תמונה בימים הקרובים, ולטובת כולם צריך לנהל את המגעים כמה שיותר מהר ולא צריך להגיע למצב של הצבעה על פירעון מיידי מותנה", אמר. דורון שפירא, דירקטור ואחד מבעלי השליטה, אמר כי הבעלים יעשו את מרב המאמצים כדי להביא להזרמת הון לחברה. חיים סאמט, עורך הדין של החברה אמר כי "יש מגעים עם משקיעים פוטנציאליים, עדיין בלי הצהרת כוונות. כדי לגייס כסף פנימה בודקים עד כמה אנחנו חלשים, החיזוק שלנו יהיה הרבה יותר נכון".

בתגובה, הציעו בעלי האג"ח להסיר את הדרישה לפירעון מיידי מותנה בתמורה לזכות שתוענק, שלפיה בעלי השליטה לא יורשו להכניס שותפים או למכור את מניותיהם ללא אישור מוקדם מבעלי האג"ח. זיו ושפירא הסכימו להכפיף לאישור בעלי האג"ח את האיסור על מכירת אחזקות בעלי השליטה בחברה, אך ביחס להתניה השנייה הם הודיעו כי ביצועה מצריך את אישור הדירקטוריון.

בוריס שניידמן ממגדל שוקי הון, שאמור להתמנות לנציגות האג"ח, אמר בתגובה: "אם נגיע להסכמה על כמה תנאים נוכל לדחות את ההצבעה להעמדה לפירעון מיידי מותנה בכמה שבועות". שניידמן הוסיף כי בהסדר שעליו ידונו בחודש הקרוב לא תהיה שום תספורת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות