אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמנות: מיישרים קו צילום: איי פי

אמנות: מיישרים קו

מבקרי בריטניה קוטלים את התערוכה החדשה של דמיאן הירסט בלונדון. באוסף הפניקס החליטו לנקות את המחסנים מעבודות "שוליות"

15.10.2009, 14:08 | דנה גילרמן

התערוכה החדשה של כוכב האמנות דמיאן הירסט, המוצגת עתה באוסף וואלאך (Wallace) בלונדון, זכתה לביקורות לא אוהדות, בלשון המעטה. הירסט, שידוע בעיקר בזכות פוחלצי החיות שלו, דוגמת הכריש בפורמלין, ובאובייקטים יוצאי דופן כגון גולגולת משובצת כולה ביהלומים, חזר לצייר בתערוכה הנוכחית. השינוי הזה לא התקבל בברכה.

"הירסט צייר כמה ציורים בידיו שלו", כתב תום לובוק מה"אינדיפנדנט". "עד עכשיו הוא עשה לעצמו שם בז'אנרים אחרים: אסמבלאז, בעיקר חיות מתות ותרופות, וציורים שצוירו בידי אנשים אחרים. אבל עכשיו הוא סיכן את תהילתו בכך שצייר בעצמו. הירסט, כצלם, הוא בדרגה של סטודנט שנה ראשונה לא מבטיח במיוחד". גם אדריאן סירל מה"גרדיאן" לא התלהב מהתערוכה, וכתב: "ציוריו של הירסט נראים חובבניים וילדותיים".

60 יצירות מאוסף הפניקס יוצעו במכירה של סותביס שתתקיים בניו יורק ב־24 בנובמבר. בפניקס החליטו כבר מזמן למכור חלק מהיצירות באוסף, שכולל כ־1,500 יצירות. בפניקס קראו לזה אז תהליך של ניפוי, "עבודות שוליים, שאינן מהוות את הליבה של האוסף ואפשר לחיות בלעדיהן". מדי פעם אפשר היה להיתקל בעבודות בודדות מהאוסף שהוצעו למכירה במכירות פומביות.

 

רק לאחרונה נמכר במכירה הפומבית של תירוש הציור "הכלה ואביה" של משה מוקדי משנות העשרים ב־110 אלף דולר. אך נדמה שזו הפעם הראשונה שכמות כזו של עבודות יוצאת בבת אחת למכירה, ובינתיים לא מבצעת החברה רכישות חדשות. תצוגה מוקדמת של העבודות המוצעות למכירה תתקיים בתאריכים 26–29 באוקטובר בגלריה האוניברסיטאית שבאוניברסיטת תל אביב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות