אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משקיעי קופרגייט יפוצו במקרה של ירידה חדה במניות סיגמא צילום: פלג "הפק" אקר

משקיעי קופרגייט יפוצו במקרה של ירידה חדה במניות סיגמא

אחד מהמשקיעים בסטארט-אפ הישראלי שנמכר השבוע לסיגמא דיזיינס אמר ל"כלכליסט" כי הירידות במניות סיגמא לאחר ההודעה על הרכישה לא הפתיעו, ובטווח הארוך צפויות עליות

15.10.2009, 09:15 | מאיר אורבך

המשקיעים חוששים מרכישת קופרגייט? ביום שבו הודיעה סיגמא דיזיינס על רכישת הסטארט־אפ הישראלי קופרגייט, צנחה מניית החברה ב־6% ושווייה ירד מ־380 מיליון דולר ל־360 מיליון דולר. אחד המשקיעים של קופרגייט אמר בשיחה עם "כלכליסט" כי הירידה היתה צפויה בטווח הקצר, וההערכה היא שבטווח הארוך המניה תעלה.

אפקט דומה חשו במלאנוקס, כשנפוצו שמועות שהיא תרכוש את קופרגייט. מניית החברה ירדה אז ב־17%, ירידה שתוקנה כאשר הופרכו השמועות.

בהסכם הרכישה בין סיגמא לקופרגייט הביאו בחשבון גם תרחיש של ירידה גדולה בערך המניה. להסכם הוכנס מנגנון שיפצה את משקיעי קופרגייט אם שווי השוק של סיגמא יירד בחדות. הפיצוי, העברת עוד מניות של סיגמא, ייקבע על פי היום שבו תיסגר העסקה סופית, בתוך 45–60 יום לפי הודעת החברות.

לפי ההסכם הראשוני, אמורים עובדי קופרגייט ומשקיעיה לקבל כ־5.1 מיליון מניות של סיגמא, ששוויין ביום חתימת ההסכם הראשוני עומד על כ־73 מיליון דולר. מנגנון זה מקובל בעסקאות הכוללות מרכיב מניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות