אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל הרשות השנייה: הארכת זיכיון ערוץ 10 - רק באמצעות חקיקה צילום: אלכס קולומויסקי

מנכ"ל הרשות השנייה: הארכת זיכיון ערוץ 10 - רק באמצעות חקיקה

מנשה סמירה הודיע כי הרשות לא תמשיך לדון בהצעות של ערוץ 10 ולא תאריך את זיכיונה. ערוץ 10: "מדינת ישראל חזרה בה מהסכמות מפורשות שהושגו ביחד עם משרדי האוצר, התקשורת והרשות השנייה"

15.10.2009, 13:58 | מיכל תוסייה כהן

מנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה, הודיע היום כי בהסתמך על חוות דעת משפטית חדשה, הרשות סיימה את המשא ומתן עם ערוץ 10. הרשות השנייה לא תמשיך לדון בהצעות של ערוץ 10 ולא תאריך את זיכיונה.

על פי המסמך, שחתום עליו סמירה ביחד עם סמנכ"ל טלוויזיה ברשות השנייה, איילת מצגר, נכתב כי "לאחר שנבחנו כל הנתונים שנמצאו בידינו, וזאת על פי החוק הקיים כאמור, עלינו לקבוע בלית ברירה כי אין במסמכים שהוגשו על ידי חברת 'ישראל 10' ועל ידי משרד האוצר כדי לספק את הפתרונות והבסיס הנדרשים על מנת לתת את המתווה להארכת הזיכיון של חברת 'ישראל 10 בערוץ 10".

המשמעות: רק העברת חוק מיוחד בכנסת יאפשר את הארכת זיכיונו של הערוץ.

כמו כן תוקפים במסמך את התנהלותו של ערוץ 10 וטוענים כי הוא נתן הצעות להסדרת המשך הזיכיון שאינן אפשריות ליישום. "'ישראל 10' בהצעתה מפנה אותנו לקרן לעידוד היצירה שתוקם על ידי שרי האוצר והתקשורת. לצערנו, כללי הקרן ומאפייניה אינם נותנים מענה ואינם מסייעים ל 'ישראל 10' להעמיד את כספי הקרן כבטוחות להשלמת חובות עבר בתחום הקולנוע". עם זאת, בסוף המסמך, השניים מסייגים את דבריהם ואומרים "אם יחולו שינויים עד לישיבת המועצה ב- 18 באוקטובר, נבקש לבחון את הדברים מחדש".

מערוץ 10 נמסר בתגובה כי : "מדינת ישראל חזרה בה - בניגוד לכל כללי ההגינות השלטונית - מהסכמות מפורשות שהושגו ביחד עם משרדי האוצר, התקשורת והרשות השנייה ועמדו ביסוד הסדר שהיה מיטיב עם הצופים, היוצרים ומבטיח את פרנסתן של אלפי משפחות. לצערנו, אין מי שמוביל ואין מי שמבצע את מה שכולם מסכימים עליו. המדינה עלולה לאבד השקעה רציפה ובטוחה של 300 מיליון שקל ביצירה מידי שנה, פרנסה לאלפי משפחות, תחרות בשוק הטלוויזיה, הורדת מחירי הפרסום בישראל, הכנסות למדינה מתמלוגים ועל דמי זיכיון, למה מוכנים לוותר על זה? בגלל מה מבקשים לוותר על ערוץ מסחרי שני במדינת ישראל ? מדובר בבשורה קשה לאלפי משפחות, פגיעה בתחרות ופגיעה בפלורליזם הדעות ובדמוקרטיה הישראלית. אנו מופתעים מחוות הדעת ומשוכנעים שמועצת הרשות השנייה, שרי האוצר והתקשורת יתעשתו ויפעלו לטובת האינטרס הציבורי הרחב, כפי שהתחייבו לעשות. יצוין, כי ערוץ 10 לא קיבל אגורה מכספי ציבור אלא שילם עד היום למדינה מאות מיליוני שקלים. הערוץ השקיע בתוכן ישראלי למעלה משלוש מאות מיליוני שקלים מעבר להשקעה שנדרשה על פי החוק. על אף הפסדים כבדים, הערוץ עמד בכל מחויבויותיו בשנים 2008 ו-2009 והתחייב לעשות כך גם בעתיד. בעלי המניות של ערוץ 10 אחרי שהזרימו מכיסם הפרטי למעלה ממיליארד 300 מליון שקל לשוק הישראלי, ניאותו גם להגדיל את היקף הערבויות עד לסך של 59 מליון שקל לצורך הבטחת התחייבויות הערוץ. ראשי ערוץ 10 מתכנסים על מנת לשקול את המשך הצעדים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
ראשי ערוץ 10 הביאו את המצב הזה על עצמם בכך שסירבו ומסרבים עד לרגע זה
לשלם בעצמם את חובות העבר לקולנוע הישראלי. אילו הסכימו לשלם מכספם את כל 24 מיליון השקלים שהם חייבים ליוצרי הקולנוע, לא היה שום צורך בקרן מיוחדת לקולנוע, וניתן היה להגיע מזמן להסדר שיאריך את זיכיונה של "ישראל 10". ובאשר לחוק המיוחד שמנסים לקדם בכנסת, חשוב מאוד לדאוג לכך שהחוק להארכת זיכיונה של "ישראל 10" לא יפגע ביוצרים וביצירה הקולנועית והטלויזיונית ושחובות העבר של ערוץ 10 ליוצרי הקולנוע והטלויזיה ישולמו במלואם. אני בעד הצלת ערוץ 10 אבל בשום אופן לא על חשבון היוצרים/ות והיצירה הקולנועית והטלויזיונית!
ליה , ר"ג  |  15.10.09