אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקרוב: תקן אלחוטי חדש שיתחרה בבלוטות' צילום: shutterstock

בקרוב: תקן אלחוטי חדש שיתחרה בבלוטות'

תקן WiFi Direct יאפשר לחבר בין מכשירים שונים, כגון מחשבים, מצלמות וסלולרים גם ללא רשת אלחוטית קיימת, והוא צפוי להיות מהיר וחסכוני יותר מהבלוטות', תקן התקשורת האלחוטית המוביל כיום

15.10.2009, 14:51 | אבנר קשתן
איום חדש על מעמד הבכורה של תקן הבלוטות' (Bluetooth) בשוק התקשורת האלחוטית: קבוצת ה-WiFi Alliance, קבוצת חברות טכנולוגיה ותקשורת המגדירות את התקנים הגלובליים לתקשורת אלחוטית, הודיעה אתמול (ד') כי תפרסם בקרוב את תקן WiFi Direct, תקן תקשורת שיתחרה ישירות בתקן הבלוטות' (Bluetooth) אמצעי התקשורת האלחוטי המוביל בין מכשירים.

התקן החדש יאפשר קצב העברת נתונים מהיר יותר וטווח קליטה רחב יותר מהבלוטות', בצד חיסכון בצריכת החשמל. יתרון נוסף במעבר לשימוש בתקן WiFi Direct, המבוסס על תקני ה-WiFi הקיימים, הוא שבאמצעותו כרטיס רשת אלחוטי אחד ישמש גם לחיבור לרשתות ולנקודות גישה אלחוטיות וגם למכשירים היקפיים. התקן החדש יתמך על ידי רוב כרטיסי הרשת האלחוטיים הקיימים ללא צורך בהחלפתם, אך יתכן שהם יזדקקו לעדכון תוכנה כדי להתחבר למכשירי ה-WiFi Direct העתידיים.

ה-WiFi Alliance טרם פרסמה פרטים טכניים בנוגע לתקן, כך שלא ניתן עדיין לדעת מה קצב התעבורה או טווח השימוש. מכשירים ראשונים התומכים בתקן צפויים לצאת לשוק באמצע שנת 2010.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות