אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמנכ"ל הכספים בפרוטליקס: "אני מאמין שתוך חצי שנה נקבל את אישור ה-FDA"

סמנכ"ל הכספים בפרוטליקס: "אני מאמין שתוך חצי שנה נקבל את אישור ה-FDA"

יוסי מימון, סמנכ"ל הכספים של פרוטליקס הפגין ביטחון בנוגע לסיכויי קבלת האישור הסופי של התרופה נגד מחלת הגושה, לאחר תוצאות הניסוי היום

15.10.2009, 14:55 | עומר ענבר

יוסי מימון, סמנכ"ל הכספים של פרוטליקס הפגין ביטחון בנוגע לסיכויי קבלת האישור הסופי  של התרופה נגד מחלת הגושה, לאחר קבלת התוצאות, "יש לנו שקיפות טובה לאישור התרופה, הנושא של הבטיחות, שהסתמם כמקור לחשש בעבר, התפוגג עם קבלת תוצאות הניסוי".

מימון מאמין כי אישור ה- UPLYSO, שקיבל מעמד של fastrack לאישור מזורז ומעמד של תרופת יתום, יתקבל תוך חודשים: "התחלנו את שלב הגשת התיק ל-FDA שתיעשה עד סוף השנה. המהירות של קבלת האישור הסופי תלוי גם במה שיעשו המתחרים שלנו בתקופה הקרובה, ובכל מקרה אני מאמין שתוך חצי שנה נקבל את האישור מה-FDA."

מימון מסביר כי החדירה לשוק תהיה מהירה כתוצאה מכך ששוק הסובלים מהמחלה קטן, וכן בעקבות פרשת המפעל המזוהם של המתחרה העיקרית, גנזיים: "לא נגיע חצי משוק של 1.25 מיליארד דולר בשנה, אבל אנחנו נהיה בכיוון. אנחנו מכירים את הרופאים ואת החולים, ולא מדובר בשוק גדול - כחמשת אלפים חולים בלבד."

במקביל להליך של קבלת אישור סופי מה-FDA, צפויה פרוטליקס לחתום על הסכם לשיווק המוצר. מימון אופטימי כי חתימה על ההסכם יגיע בקרוב, "אנחנו בשיחות מתקדמות עם מספר חברות תרופות מהגדולות בעולם, ומאמין כי עד סוף השנה נחתום על הסכם. את חלק מהשיווק נעשה ללא ספק לבד, במדינות כמו ישראל. "

עוד אמר כי אינו פוסל את מכירת פרוטליקס לחברת תרופות אחרת, אף על פי שזה אינו נמצא כרגע על שולחן הדיונים, "אנחנו לא מדברים על זה עכשיו, אבל זה משהו שיכול לקרות."
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות