אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מועצת הרשות השנייה: נלך למכרז חדש לערוץ 10, אם החקיקה תיכשל צילום: גיא אסאיג

מועצת הרשות השנייה: נלך למכרז חדש לערוץ 10, אם החקיקה תיכשל

מנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה, אומר כי ניתן ללכת להסדר אך ורק באמצעות חקיקה שמתבססת על כל הצעת הפיתרון שהנהלת הרשות גיבשה עם משרדי האוצר והתקשורת, לרבות נושא הקולנוע

18.10.2009, 17:01 | מיכל תוסייה-כהן

המשנה ליועץ המשפטי של הממשלה, אבי ליכט, הוא זה שיכריע את גורלו של ערוץ 10. בדיון של מועצת הרשות השנייה שנערך היום (א'), הוחלט לפנות לליכט כדי שיחליט האם לצאת עם מכרז חדש, או לתת הזדמנות להליך חקיקתי שיסדיר את מעמד זיכיונו של ערוץ 10.

בדיון שנערך ברשות החליטו חברי המועצה שלא לתמוך במנכ"ל המועצה, מנשה סמירה, אשר המליץ על בסיס חוות דעת משפטית לצאת מיידית עם מכרז חדש לערוץ 10. הסיבה: הצעת חוק פרטית שהוגשה ביום חמישי על ידי חברי הכנסת נחמן שי (קדימה) וכרמל שאמה (ליכוד) אשר מציעה להאריך את זיכיונו של הערוץ בשנתיים, במהלכן יוכל הערוץ להחזיר את חובותיו.

יו"ר הרשות, נורית דבוש, טענה כי מכיוון שהצעת החוק הוגשה רק לפני מספר ימים, יש לתת להליך זה הזדמנות להציל את קיומו של ערוץ 10, לפני שמחליטים לצאת למכרז חדש. על מנת להחליט מתי לצאת למכרז חדש במידה והצעת החוק לא תתקדם, דבוש החליטה לפנות לליכט, כדי שייתן את חוות דעתו בנושא. טרם ידוע מתי תתקבל חוות דעת זו.

ממנשה סמירה נמסר בתגובה כי "התקבלה החלטה לצאת למכרז. יחד עם זאת, ניתן ללכת להסדר אך ורק באמצעות חקיקה שמתבססת על כל הצעת הפיתרון שהנהלת הרשות גיבשה עם משרד האוצר ועם משרד התקשורת, לרבות נושא הקולנוע. החקיקה נדרשת על מנת להסדיר את הפרוצדורות ואת אופן יישום החוק הקיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
יש לסגור את ערוץ 10 לאלתר !!!
לא ייתכן שגוף יזכה במכרז, לא יעמוד בתנאים שלפיהם זכה במכרז, ועוד יבקש מהציבור לממן את חובותיו. לא ייתכן שקבוצת "כוכבים" יקבלו משכורות עתק, שבסופו של דבר, ישולמו מכספי המיסים - ע"י כך שכספי המיסים יכסו חובות אחרים, שנוצרו גם כתוצאה ממשכורות העתק ששולמו לאותם "כוכבים". המהלך הנכון - לקצץ באותן משכורות עתק, ולשלם את החובות לנושים אחרים.
18.10.09
2.
לא משנה מה יחליט אבי ליכט - גם אם יחליט לפסול את חקיקת החוק של נחמן שי
וכרמל שאמה ויורה לפרסם מכרז לאלתר שמשמעותו היא סגירת ערוץ 10, מי שאשמים בסגירת הערוץ הם רק ראשי הערוץ בעצמם! הם הביאו את המצב הזה על עצמם, והם אלה שישאו לא רק בתוצאות אלא גם בכל האשמה. חטא ההיבריס של ראשי ערוץ 10 שגרם להם לסרב בעקשנות לפרוע את חובות העבר לקולנוע הישראלי ולהעמיד את הסכומים הדרושים לערבויות בנוגע לסוגה עילית, הוא הגורם לסגירתו של ערוץ 10 ולא שום דבר אחר!
ליה , ר"ג  |  18.10.09