אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על רקע אובדן נתחי שוק: פריגת עוברת מיתוג מחדש

על רקע אובדן נתחי שוק: פריגת עוברת מיתוג מחדש

שכרה את שירותי חברת open על רקע שחיקה של 3% בנתח השוק שלה. החברה שוקלת להצמיד למוצרים דמות ייחודית שתלווה את המותג

19.10.2009, 07:49 | גלי ברגר

פריגת נערכת למיתוג מחדש: ל"כלכליסט" נודע כי החברה שכרה את שירותי משרד המיתוג open והחלה בימים אלה במהלך לבניית אסטרטגיה שיווקית חדשה. המהלך בא על רקע אובדן נתחי שוק של החברה.

לפי נתוני נילסן שהגיעו לידי "כלכליסט", נתח השוק הכספי של החברה בקטגוריות שבהן היא פועלת (מיצים, נקטרים ומיצים טריים בבקבוקים) ירד ב־12 החודשים האחרונים ב־3%, מ־30% ל־27%. בחישוב כמותי, הצטמקו המכירות בכ־4%. מדובר באובדן מכירות הנאמד ב־5 מיליון שקל.

חרף מאמצי חדשנות של המותג בשנים האחרונות, לרבות השקת מיץ סחוט אורגני והפחתת כמות הסוכר במשקאות, נראה כי פריגת לא הצליחה לתרגם את המהלכים למכירות. ל"כלכליסט" נודע עוד שהחברה שוקלת להצמיד למוצרים דמות ייחודית שתלווה את המותג. מהלך מסוג זה עתיד להיות כרוך בהשקעות של מיליוני שקלים, שכן הוא מצריך שינוי באריזות והשקת קמפיין פרסומי.

שוק המיצים בישראל נמצא במגמת ירידה. המיתון, מצד אחד, גרם לאנשים לוותר על משקאות אלו שעשויים להיחשב מותרות, ומצד שני מגמת הבריאות גרמה בשנים האחרונות למעבר של צרכנים למשקאות הנחשבים בריאים יותר כדוגמת מים ומים בטעמים. לפי נילסן, המכירות של קטגוריית המיצים ירדו בשנה האחרונה ב־4% ועמדו על 185 מיליון שקל. מבחינה כמותית, הקטגוריה הצטמקה בכ־6%.

למרות התכווצות השוק כולו, נראה שכמה ממתחרותיה של פריגת התחזקו בשנה האחרונה: חברת יפאורה תבורי הצליחה להגדיל את נתח השוק שלה עם המותג ספרינג, ושופרסל — שפועלת בשוק המיצים באמצעות המותג הפרטי שלה — הצליחה להניע צרכנים לנסות את מוצריה.

פריגת, שהוקמה בקיבוץ גבעת חיים איחוד וגבעת חיים מאוחד, נמצאת כיום בשליטת החברה המרכזית למשקאות קלים (קוקה קולה ישראל), באמצעות מבשלות בירה ישראל. בראש פריגת עומד אפרים רנרט, אך מבחינה שיווקית החברה כפופה למשה קטן, מנכ"ל מבשלות בירה ישראל.

מפריגת נמסר בתגובה: "כחלק מהעשייה השיווקית השוטפת אנו בוחנים מדי פעם מגוון נושאים הקשורים למותג. בשלב זה נבחנת האפשרות לרענן את קטגוריית פריגת סחוט. נכון לעכשיו אין לנו תוכניות מפורטות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות