אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאומי הסכים לדחייה של יום אחד בחוב של לידר צילום: עמית שאבי

לאומי הסכים לדחייה של יום אחד בחוב של לידר

מנהלי המכרז למכירת השליטה בחברת לידר השקעות מבקשים לשפר את הצעתו של דן דוד

19.10.2009, 08:20 | גולן חזני

נציגיו של המיליארדר דן דוד בישראל נקראו אמש לפגישה עם קותי גביש וג'וש רוזנצוייג, מנהלי המכרז למכירת השליטה בחברת לידר השקעות. דוד היה אחד משני הגורמים שהגישו הצעות לרכישת השליטה בלידר; הגורם השני היה מנכ"ל לידר שוקי הון, דני ברק, אך כפי שפורסם אתמול ב"כלכליסט", ההצעה של דוד היתה הגבוהה מבין השתיים.

ל"כלכליסט" נודע כי נציגות בעלי איגרות החוב מבקשת לקיים עם דוד משא ומתן על תנאי הרכישה, כדי לשפר את הצעתו לצורך קבלת הסכמתו של בנק לאומי, הנושה העיקרי של לידר. עם זאת, העובדה שההצעה של דוד טובה בהרבה מזו של ברק, מעמידה אותו בעמדת מיקוח נוחה יחסית. לכן אין סיבה להעריך שהמו"מ יסתיים לפני שעות אחר הצהריים.

ל"כלכליסט" נודע שאחת הנקודות השנויות במחלוקת היא היקף האחזקה העתידית של דוד בלידר השקעות, לעומת האחזקה שתישאר בידיה של בעלת השליטה, שרם פודים גרופ (שרפ"ג).

בתוך כך פרסמה אתמול שרפ"ג דיווח הממחיש את חומרת מצבה. לפי הדיווח, בנק לאומי הודיע לה על דחייה של יום אחד בלבד בתשלום חוב בהיקף של 30 מיליון שקל שהיא חבה לבנק. מדובר בחוב שנדחה מיוני ליולי, ומאז הוא נדחה מדי חודש בשל הימשכות המכרז למכירת השליטה בלידר. ואולם מאחר שכעת מדובר בדחייה של יום אחד בלבד, ייתכן שלאומי מתכוון לממש ביטחונות ואולי אף משאיר בידיו את האופציה המיידית לכפות על החברה הליך של פירוק.

באותו דיווח מאתמול אישרה לידר השקעות את תנאי המינימום לרכישת החברה שפורסמו באותו יום ב"כלכליסט". לידר כתבה כי המציעים התבקשו להגיש הצעה להשקעה בחברה בסכום של לפחות 65 מיליון שקל, כנגד מניות שיוקצו להם בשיעור של כ־50.1% מהחברה. מלבד זאת כוללים התנאים הקצאת אג"ח חדשות ומניות לבעלי האג"ח מסדרה ד'. נציגות בעלי האג"ח של לידר מיוצגת על ידי משרד עו"ד קליר־בנימיני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות