אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון: משרד התקשורת יתמוך בחוק שיגיש האוצר להצלת ערוץ 10 צילום: אוראל כהן

כחלון: משרד התקשורת יתמוך בחוק שיגיש האוצר להצלת ערוץ 10

עם זאת לדבריו, אין בכוונת החוק החדש לפטור את הערוץ מהחזרת חובותיו לקולנוע הישראלי, העומדים על 24 מיליון שקל

19.10.2009, 13:28 | מיכל תוסייה כהן

משרד התקשורת יתמוך בחוק של משרד האוצר להסדרת מעמדו של ערוץ 10 - כך אמר היום שר התקשורת משה כחלון, בדיון שקיימה ועדת הכלכלה של הכנסת.

עם זאת כחלון הדגיש כי אין בכוונת החוק החדש לפטור את הערוץ מהחזרת חובותיו לקולנוע הישראלי, העומדים על 24 מיליון שקל. לדבריו, "לאורך השנים הגענו להישגים גדולים, וחשוב לשמור על היצירה הישראלית. הרי על זה קם ונפל כל העניין. הדבר יקבל ביטוי בחקיקה. היצירה הישראלית לא תיפגע".

כחלון הדגיש כי "האוצר הוא הבעלים של החוק, אבל יקבל את כל הסיוע של משרד התקשורת. יכול להיות שבעתיד יהיו שינויים, אבל כעת זה המצב וזו ההצעה. חשוב שכל ההסדרים יישמרו, ושההתחייבויות של הערוץ 10 יעוגנו בחקיקה". שר התקשורת סירב להתייחס להצעת החוק הפרטית שהגישו הח"כים נחמן שי וכרמל שאמה, ואמר כי יש לבדוק את הנושא.

בעניין רעיון "ברית המועצות", שמשמעותו איחוד של מועצת הרשות השנייה ומועצת הכבלים והלווין, אמר כחלון: "אני מאמין שהדרך הנכונה היא לאחד בין הרשויות. אם נאחד אותן - נצמצם את העלויות".

מנשה סמירה, מנכ"ל הרשות השנייה, אמר: "הסיפור הוא פשוט. ערוץ 10 לא עמד במחויבויות שלו. חשבו שצריך לנסות למצוא דרך להאריך את זיכיונו של הערוץ - בעיקר בגלל ההשקעות הרבות שכבר נעשו בו והרצון שלו להמשיך ולעמוד במחויבויותיו. עם זאת גם חשוב לשמור על החוק וכרגע אי אפשר לאשר את המשך זיכיונו של הערוץ. אם יהיה חוק שיסדיר את מעמדו של ערוץ 10, צריך שהוא יתבסס על עמידה בכל המחויבויות, עם דגש על הפרוצדורות שיאפשרו את קיומו באופן ראוי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
ביקורת על ערוץ 10
כעתונאי וותיק אני מוכרח להגיב על מדיניות הערוץ כלפי חדשות הבוקר. חיים אתגר וטלי מורנו הפכו את השדור הזה לבדור וצחוק עבור צבור הנהנתנים החיים באזור תל אביב וכל קשר בין מה ששודר והמציאות מקרי בהחלט. אנני יכול להבין איך בדרן ושחקן הפך להיות אנקורמן. יתר-על כן, איך זה יכוליות שאתגר ואברי גלעד מערוץ 2, מככובים בפרסומות בזמן שהם מגישי חדשות? בארץ נורמלית זה לא יכוליות שתקנון האתיקה של העתונאים יופאר בגסות הזאת!!! הפרסומת ב10 ו22 הוא אותו דבר ולפי דעתי מהווה 50% מכלל זמן השירור בפריים תיים. התוכן של רוב תוכניות השידור מתחת לכל רמה של אינטליגנציה.
הרלי ברידמן , ירושלים  |  20.10.09
2.
בטלו את האגרה ! מס לא צודק ולא ראוי !
ערוץ אחד מתפרנס מפרסומות. לא צריך את האגרה, אבל מרגע שהתחילו לגבות את המס, יש מערכת גביה שלמה שמתפרנסת ממנו ובגלל זה גובים. המצב ממש אבסורדי. יש לבטל את האגרה מייד ! ושלא ינסו למכור לכם שזה למען השידור הציבורי הבלתי תלוי. אין כזה דבר. אם ציבורי, אז המיסים שגובים כבר מספיקים. יש עודף בגביה. אם בלתי תלוי, למה משדר פרסומות כמו ערוצים מסחריים?! בקיצור עבודה בעיניים על האזרחים. זו מערכת גביה שמממנת את עצמה מסיסמאות זולות.
מוטי  |  20.10.09