אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורמת וסאנדיי יקימו מתקנים סולאריים בישראל בהשקעה של 720 מיליון שקל צילום: לואיז גרין

אורמת וסאנדיי יקימו מתקנים סולאריים בישראל בהשקעה של 720 מיליון שקל

ישקיעו יחד בפרויקטים של אנרגיה בטכנולוגיית פוטו-וולטאית בהספק של 36 מגה-ואט. ההכנסות השנתיות הצפויות - 110 מיליון שקל

19.10.2009, 13:26 | רויטל חובל

אורמת וסאנדיי חתמו על הסכם שותפות להקמה ולבעלות משותפת של מתקני אנרגיה סולארית בישראל בהשקעה של כ-720 מיליון שקל, בהיקף ייצור של 36 מגה-ואט. הסכם שיתוף הפעולה כולל יזמות, הקמה ותפעול של מערכות להפקת חשמל באמצעות אנרגיה סולארית בטכנולוגיה פוטו-וולטאית.

כתבות נוספות בנושא

במסגרת שיתוף הפעולה, תעביר סאנדיי לתאגידים משותפים שיוקמו ואשר בהם לאורמת תהיה שליטה ובעלות של 70% ולסאנדיי 30%, את זכויותיה לקרקעות ואו גגות הדרושים להקמת פרויקטים לייצור חשמל סולארי. אורמת וסאנדיי יפעלו על פי חלקם היחסי בהסכם כקבלן מבצע והמתפעל של המתקנים אשר יוקמו בהתאם לחוזי EPC ספציפיים שיחתמו בין הצדדים עבור כל מתקן שיוקם.

הרעיון מאחורי שיתוף הפעולה הוא הוותק של אורמת בייזום, הקמה, מימון ותפעול של פרויקטים לייצור חשמל מאנרגיה מתחדשת בהיקפים של מאות מגה-ואטים ברחבי העולם, שיהווה לסאנדיי גב כלכלי תוך יתרון להשגת האישורים הרגולטורים, וחיבור המערכות לרשת החשמל הארצית.

בהודעתה לבורסה מצהירה אורמת כי בחרה בחברת סאנדיי בשל הכרתה את התחום וכישורים יזמיים מוכחים ומאחר שהמודל אותו הציגה הבטיח את האיכות הגבוהה ביותר תוך שמירה על רווחיות הפרויקט למען כל הנוגעים בדבר. להסכם שיתוף פעולה זה קדם הסכם בין הצדדים להקמת מערכת סולארית על גגות מפעל אורמת בהספק של מגה-ואט אחד שתותקן על 15 דונם מגגות אורמת המהווה את "הגג הסולארי הגדול במזרח התיכון". השלב הראשון של המערכת בהספק 50 קילו-ואט הוקם וחובר לרשת החשמל באוגוסט השנה.

החשמל יימכר לחברת החשמל

החשמל שייוצר ממתקנים אלה יימכר לחברת החשמל במסגרת חוזים ארוכי טווח בני 20 שנה. בהתבסס על התעריפים הצפויים והכפופים עדיין לאישור רשות החשמל הציבורית, ההכנסות השנתיות הצפויות לכשיושלמו המתקנים, יעמדו על כ- 110 מיליון שקל. באורמת מציינים כי השקת הפעילות הסולארית בישראל הינה במסגרת הערכות לכניסה לתחום האנרגיה הסולארית בכלל ופוטו-וולטאית בפרט.

יהודה ברוניצקי, יו"ר הדירקטוריון ומנהל הטכנולוגיה הראשי של אורמת: "פעילותה המסחרית של אורמת בתחום האנרגיה הסולארית היא נדבך נוסף באסטרטגיה של אורמת להעמיק מובילות בתחום האנרגיה המתחדשת. אנחנו שבעי רצון מההזדמנות להוספת תחנות של אנרגיה ירוקה ישראלית ל-1,200 המגה-ואטים של אנרגיה ירוקה שהתקנו בעולם".

לדברי קובי דינר, מייסד ומנכ"ל סאנדיי, "מדובר בשיתוף הפעולה המרתק והמאתגר ביותר עד כה של סאנדיי הן בהיקפו והן במשמעותו האסטרטגית. חברת סאנדיי גאה שוב לשתף פעולה עם אורמת, התאגיד היחיד המתמחה והמוביל בתחום (גם בזירה הבינלאומית) האנרגיה המתחדשת מבין שאר השחקניות המרכזיות בישראל. אנו רואים בבחירתה של אורמת בסאנדיי כשותפה הבעת האמון ביכולתנו ובתוואי הדרך שלנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות