אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה כניסת מייסדי אמדוקס לגרעין השליטה בריטליקס צילום: ישראל סאן

אושרה כניסת מייסדי אמדוקס לגרעין השליטה בריטליקס

האישור - ברוב של 95%. כעת יחזיקו ביחד בועז דותן, אלי גלמן, נחמיה למלבאום, אבי נאור ומריו סגל בכ-20% ממניות החברה

19.10.2009, 15:26 | ענת ציפקין

האסיפה הכללית של בעלי המניות של ריטליקס, המפתחת תוכנות לתעשיית הקמעונאות, אישרה היום (ב') את הצטרפותם של יוצאי אמדוקס - בועז דותן, אלי גלמן, נחמיה למלבאום, אבי נאור ומריו סגל - לחברה, זאת באמצעות הקצאת מניות פרטית לקבוצה.

בהצבעה נכחו 68.3% מסך בעלי המניות, כאשר 95.4% מתוכם הצביעו בעד. "הרוב המכריע בו אושר המהלך היה חשוב לנו מאוד", אמר ל"כלכליסט" ישי דוידי, מבעלי השליטה בקרן פימי ויו"ר דירקטוריון ריטליקס. "הוא מצביע על גובה האמון שקיבלנו מצד בעלי המניות", הוסיף.

כעת, לאחר השינויים בבעלות, צפויות להחזיק קרן פימי וקבוצת המשקיעים כל אחת כ-20% ממניות ריטליקס, כאשר בין שתי הקבוצות קיים הסכם שליטה משותף.

מייסד ריטליקס, בארי שקד, שהפך את ריטליקס מחברה קטנה לאימפריית פיתוח תוכנות לניהול פעילותן העסקית של קמעונאיות בארץ ובעולם, צפוי למכור את מניותיו ולעזוב את ריטליקס לאחר 27 שנים בתפקיד המנכ"ל. מהלך הקצאת המניות צפוי להיות מושלם כבר בנובמבר השנה.

עוד אושרו באסיפת בעלי המניות, מינויים של ארבעה מקבוצת יוצאי אמדוקס לדירקטוריון - נחמיה למלבאום, אבי נאור, בועז דותן ואלי גלמן. בנוסף, הסכימו בעלי המניות כי תוארך כהונתם של גילון בק, ישי דוידי ויצחק שרם כדירקטורים.

"אני שמח על הבעת האימון הגדולה מצד בעלי המניות של ריטליקס בתהליך השקעה זה", אומר דוידי. "הכנסת קבוצת המשקיעים לריטליקס כמשקיע אסטרטגי היא צעד חשוב מאוד. הבנתה של קבוצת המשקיעים בתחום בו פועלת ריטליקס עמוקה מאוד, והם יכולים לפיכך לסייע לריטליקס רבות בתהליך ההשבחה שלה בשנים הבאות ומימוש הפוטנציאל האדיר הטמון בה".

ריטליקס מפתחת ומשווקת פתרונות תוכנה לקמעונאי חנויות נוחות, מפיצים של מוצרי מזון וצריכה וכן מרכולים פרטיים. החברה מציעה פתרונות תוכנה אשר ממכנים ומסנכרנים את פעולות הקמעונאי ושרשרת האספקה, מחסנים ומטות. משרדיה הראשיים של החברה נמצאים ברעננה ומטה החברה בארה"ב ממוקמים בדאלאס, טקסס. בריטליקס עובדים כ-1,300 עובדים בארץ וברחבי העולם. את הרבעון השני סיכמה ריטליקס עם ירידה של 17% בהכנסות ל-49 מיליון דולר, אך עם זינוק של 225% ברווח הנקי ל-4.9 מיליון דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות