אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בן אליעזר: "המצב הבטחוני אינו מכשול לעשיית עסקים בישראל" צילום: אלכס קולומויסקי

בן אליעזר: "המצב הבטחוני אינו מכשול לעשיית עסקים בישראל"

במסגרת הדיאלוג הישראלי-אירופי השלישי התייחס שר התעשייה והמסחר לדברים של יו"ר ענקית המדיה הגרמנית, אקסל שפרינגר, שטען כי המצב הביטחוני בארץ משפיע על האירופים לנהל כאן עסקים

19.10.2009, 21:06 | מאיר אורבך

שר התעשייה והמסחר, בנימין בן אליעזר, לא אהב את הטענה של מתיאס דופנר, יו"ר אקסל שפרינגר, ובכירים בתעשייה האירופית במסגרת הדיאלוג הישראלי אירופי השלישי שהמצב הבטחוני הוא מכשול עיקרי לפעילות עיסקית. בתגובה אמר בן אליעזר שהמצב הבטחוני בישראל אינו מהווה מכשול עיסקי. "יש לנו ארץ פורחת ואין חברה אחת בעולם שרצתה להשקיע כאן ולא עשתה זאת בגלל המצב הבטחוני או הסיכון. נפגשתי עם בכירי מרבית החברות בארצות הברית לרבות GE וקוקה קולה. אף אחד מהם לא דיבר על חשש. אין סיכוי שיהיה כאן שקט בזמן הקרוב. יש כאן אווירה טובה לעסקים ויש כאן אנשים שרוצים לעשות עסקים. "אני לא חושב שהנושא הבטחוני הוא מכשול", אומר בן אליעזר.

דופנר, יו"ר ענקית המדיה הגרמנית טען כי המצב הבטחוני הבעייתי משפיע הרבה יותר על האירופאים מאשר על האמריקאים.

יוסי ורדי, דן פרופר, עמי אראל, סמי סגול, מיקי פדרמן ובכירים רבים בתעשיה בישראל השתתפו במושב הפתיחה של הדיאלוג העיסקי השלישי של אירופה וישראל בראשות יוסי ורדי ודופנר.

שר המסחר והתעשייה של האיחוד האירופי, גונתר ורהויגן, אמר שהכלכלה היא לא הפתרון היחיד לסכסוך אבל מהותית מאוד להצלחה של היחסים בין ישראל לאירופה "היו לנו עליות ומורדות מאז פתיחת הדיאלוג. אסור שהאווירה הפוליטית תשפיע על היחסים הכלכליים".

בן אליעזר הוסיף שהדיאלוג הוא פלטפורמה מצויינת לדיונים בין בכירי התעשייה הישראלית והאירופית. יש לזה חשיבות רבה לתעשיה. "אני מחכה להצעות שיעלו מהפורום לשיפור היחסים והקשרים בין ישראל לאירופה. אני אשמח לעזור להוריד חסמים למסחר והשקעות", הוסיף.

"אני מצפה לחתימה על הסכמים חשובים בתחום החקלאות והסטנדרטיזציה, שני הסכמים שעליהם אנחנו עובדים זמן רב", אמר בן אליעזר. "אני מצפה מהפורום להתמקד גם בתעשייה המסורתית ורוצה לקבל רשימה שממנה משרדי יוכל להוציא פעילויות מעשיות שיקיימו את התעשיה של שתי המדינות", הוסיף.

עמי אראל, יו"ר דיסקונט השקעות, אמר כי "מצבו של הדולר גורם לנו להבין שאנחנו חייבים לעבוד הרבה יותר מול אירופה והתלות שלנו בדולר היא לא טובה לנו כיום. צריך להמציא ביטוח לחברות אירופאיות החוששות מהסיכון הבטחוני כדי להקטין את הסיכון הבטחוני. זה פתרון שיכול להתאים לשני הצדדים הפלשתיני והישראלי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות