אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוצר: נאמץ הצעת החוק להארכת זיכיון ערוץ 10 צילום: אלכס קולומויסקי

האוצר: נאמץ הצעת החוק להארכת זיכיון ערוץ 10

ההצעה שהוגשה על ידי הח"כים נחמן שי וכרמל שאמה תשולב בהצעת חוק ממשלתית, שתפרט את פריסת חובותיו של הערוץ

21.10.2009, 09:28 | מיכל תוסייה כהן

משרד האוצר ישתמש בהצעת החוק הפרטית של הח"כים נחמן שי (קדימה) וכרמל שאמה (ליכוד) להצלת ערוץ 10, במסגרת הצעת חוק ממשלתית. לפי הצעה זו, זיכיונו של הערוץ המקרטע יוארך בשנתיים עד 2012, וזאת כדי לאפשר לו לפרוס את חובותיו ולהחזירם עד תום תקופת הזיכיון.

בוועדת הכלכלה אתמול (ג') הודיע שר התקשורת משה כחלון שיתמוך בהצעת חוק ממשלתית להצלת ערוץ 10. כזכור, בשבוע שעבר הוגשה הצעת חוק פרטית להארכת זיכיונו של ערוץ 10 על ידי חברי הכנסת נחמן שי וכרמל שאמה. בדבריו בוועדה אתמול אמר כחלון שהוא מודע להצעת החוק הפרטית, וייתכן שאף יעשה בה שימוש.

ככל הנראה, הצעת החוק הממשלתית החדשה להארכת זיכיונו של ערוץ 10 תהיה מפורטת הרבה יותר מהצעת החוק הפרטית - שנמנעה מלהתייחס להסדר שגובש לפני כחודש וחצי בין הערוץ לרשות השנייה.

הצעת החוק הפרטית גם אינה מפרטת את דרכי החזרת החובות של הערוץ. ההצעה המקורית גם אינה מפרטת את יעדי העמידה במחויבויות התוכן בתקופת הארכת הזיכיון. כפי הנראה, הצעת החוק הממשלתית של משרד האוצר תכלול אסטרטגיה כלכלית מפורטת להחזרת החובות, שתיתן לערוץ לא רק מרווח נשימה של שנתיים, אלא גם תציג באופן מפורט כיצד יעמוד הערוץ בחובותיו לחוק ולרגולטורים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות