אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמנכ"ל בחברת אלספק הנדסה חשוד בעבירות על חוק ניירות ערך צילום: shutterstock

סמנכ"ל בחברת אלספק הנדסה חשוד בעבירות על חוק ניירות ערך

שופט בית משפט השלום שחרר בערובה ובתנאים מגבילים את אפרים קדץ, סמנכ"ל שיווק ומכירות בחברת אלספק הנדסה בע"מ. ע"פ החשד, קדץ רכש מניות בשעה שהיה בידו מידע פנים, ובהיותו נושא משרה בכירה, לא דיווח על רכישותיו ועל השינויים באחזקותיו, כפי שדורש חוק ניירות ערך

21.10.2009, 11:33 | איתי הר אור

שופט בית משפט השלום בתל אביב, בני שגיא, שחרר אתמול (ג') בערובה ובתנאים מגבילים את אפרים קדץ, סמנכ"ל שיווק ומכירות בחברת אלספק הנדסה בע"מ.

קדץ חשוד בעבירה של שימוש במידע פנים על ידי איש פנים ובעבירת דיווח. הפרשה נחקרת על ידי מחלקת החקירות של רשות ניירות ערך, ומטעם המדינה יצגה את הרשות בבית המשפט, היועצת המשפטית של המחלקה, עו"ד ציפי גז.

מממצאי החקירה עולה כי ביום 5.4.2009, בשעה 12:04 דיווחה חברת אלספק בדיווח מיידי כי חברת הבת, אלספק טכנולוגיות, חתמה עם שתי חברות ספרדיות על שלושה הסכמים לאספקה והרכבה של מערכות מסוג Via Var, שתפקידן להתמודד עם התקנות המחייבות את מפעילי חוות הרוח לבקר את אופן יצור החשמל ורציפות ייצורו בתלות מצב הרשת באמצעות פרמטרים בהיקף כספי של 6 מליוני יורו.

החברה ציינה כי מהות הדיווח הינו חתימה על הסכם מהותי וכי המידע נודע לה ביום 3.4.09 בשעה 16:00. לאחר פרסומו של הדיווח המיידי עלה שער המנייה בשיעור של 5.8%.

מהחקירה עולה כי בימים 30.3.09-2.4.09, עוד טרם פרסום הדיווח המיידי של החברה, עלה שער המנייה בשיעור חד של 49.4%.

על פי החשד, טרם פרסום הדיווח המיידי אודות חתימת חברת הבת אלספק טכנולוגיות על הסכמים עם חברות ספרדיות בהיקף כספי של 6 מיליון אירו, רכש קדץ כ-15,000 מניות אלספק בסכום כולל של כ-69 אלף שקל, בשעה שהיה בידו מידע פנים, ובכך עבר על פי החשד עבירה של שימוש במידע פנים על ידי איש פנים.

בנוסף חשוד קדץ כי בהיותו נושא משרה בכירה בחברה, לא דיווח לחברת אלספק על רכישותיו ועל השינויים באחזקותיו, כפי שדורש חוק ניירות ערך.

השופט שגיא שיחרר את קדץ בערבות עצמית או בנקאית בסך 100 אלף שקל ובערבות עצמית של 150 אלף שקל. כמו כן הוטלו על קדץ תנאים מגבילים, ובהם הפקדת דרכון ברשות והוצאת צו איסור מהארץ נגדו, שניהם לתקופה של 180 יום; וכן איסור ליצור קשר ישיר או עקיף עם המעורבים בפרשה והתחייבות להתייצב לחקירה ברשות בכל עת שיידרש.

בנוסף לקדץ, אנשי פנים רבים נוספים בחברה, שהתגלו במהלך התפתחות החקירה, נחקרים בחשד לביצוע עבירות אלה של שימוש במידע פנים בידי איש פנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות