אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט לנורטל העולמית: "העבירו כסף לחברה הישראלית" צילום: בלומברג

בית המשפט לנורטל העולמית: "העבירו כסף לחברה הישראלית"

שופטת בית המשפט המחוזי בת"א ורדה אלשיך דחתה בחודש את הדיון בהסדר לכיסוי חובותיה של החברה, הנמצאת בהקפאת הליכים, ונזפה בנציג נורטל: "נורטל ישראל היא סוס מנצח, ולא מגיע להיענש על כך"

22.10.2009, 13:28 | אסף גלעד

דחייה בניסיון להגיע להסדר לכיסוי חובותיה של חברת נורטל בישראל, הנמצאת בתשעת החודשים האחרונים בהקפאת הליכים כהגנה מפני נושים. בעקבות התנגדותו של עו"ד יואב אסטרייכר המייצג את ספקיות התקשורת 012-סמייל ו-013-נטוויז'ן להסדר, שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב ורדה אלשייך דחתה בחודש את הדיון בעניין.

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב ורדה אלשיך, צילום: עמית שעל שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב ורדה אלשיך | צילום: עמית שעל שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב ורדה אלשיך, צילום: עמית שעל

חובותיה של נורטל כלפי נושיה בישראל מגיעים לעשרות מיליוני שקלים, ודחיית הדיון בעניין מהווה אכזבה לעובדים ולהנהלה, שמבקשים להגיע להסדר שבמסגרתו כמעט כל חובות החברה לעובדים ולספקים יכוסו. "התמונה לרבעון הקרוב נראית קשה יותר משני הרבעונים האחרונים שבהם ליצור תזרים מזומנים חיובי", אמר עו"ד אבי פילוסוף, נאמן החברה בישראל. "בגלל העיכוב בהליכי מימוש ההסדרים של נורטל העולמית בחו"ל, השלוחה הישראלית תפסיד כסף ברבעון הרביעי. כדי למנוע זאת ניאלץ לבצע תהליכי התייעלות נוספים".

במהלך הדיון נזפה השופטת אלשייך בנציג נורטל ארה"ב ובריטניה. "לא יכול להיות שאתם תנהלו בשלט רחוק את המדינה ועכשיו אינכם יכולים להעביר לנציגות המקומית שלכם כסף. נורטל ישראל היא סוס מנצח, ולא מגיע להיענש על כך".

נורטל השלימה היום (ה') 9 חודשי הקפאה, לאחר שבחודש ינואר הכריזה החברה העולמית על תהליך הגנה מפני נושים. בחודשים האחרונים נמכרו בזה אחר זה חלקי החברה העולמית. חטיבת מוצרי התקשורת לעסקים נמכרה בחודש שעבר למתחרתה של נורטל, אוויה, תמורת כ-900 מיליון דולר, וחברת התקשורת Ciena נמצאת בהליכים לקראת רכישת חטיבת התקשורת האופטית של נורטל ב-550 מיליון דולר.

למרות התנגדות ספקיות התקשורת הישראליות, הגיעו בימים האחרונים 48 עובדי החברה המיוצגים על ידי עו"ד דורון סטריקובסקי, ממשרד סטירקובסקי, גל, ברוך, פורת וולף להסדר נושים עם נורטל ישראל, שלפיו תעביר החברה את כל הכסף שבקופתה - מעל 50 מיליון שקל - לידי העובדים, המפוטרים והגמלאים. לפי ההסדר, שיידון בבית המשפט בחודש הבא, יקבלו העובדים והגמלאים שבדין קדימה 10.2 מיליון שקל, ועוד 120 עובדים הנחשבים לנושים רגילים יקבלו 42.1 מיליון שקל. בהסדר השתתף גם עו"ד אופיר רונן המייצג 50 עובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות