אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות הוראת המשנה ליועמ"ש: הרשות השנייה תפרסם מכרז לערוץ 10 ביום שני צילום: עמית שאבי

בעקבות הוראת המשנה ליועמ"ש: הרשות השנייה תפרסם מכרז לערוץ 10 ביום שני

"אין בקיומן של יוזמות חקיקה המצויות בשלבים ראשוניים כדי לגבור על חובתה של מועצת הרשות השנייה להפעיל את סמכויותיה כמתחייב על-פי דין", כתב אבי ליכט במכתב לרשות השנייה

22.10.2009, 14:25 | מיכל תוסייה כהן

הפור נפל. הרשות השנייה תפרסם מכרז לערוץ 10 ביום שני הקרוב, זאת לאחר שמוקדם יותר התקבל המכתב של עו"ד אבי ליכט, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, הקובע כי יש לצאת למכרז באופן מיידי.

"אין בקיומן של יוזמות חקיקה המצויות בשלבים ראשוניים כדי לגבור על חובתה של מועצת הרשות השנייה להפעיל את סמכויותיה כמתחייב על-פי דין", כותב ליכט במכתבו. בכך ליכט למעשה שולל את הצעת החוק הפרטית של חברי הכנסת נחמן שי וכרמל שאמה להארכת זיכיונו של הערוץ, כסיבה לגיטימית לחכות עם פרסום המכרז.

מהרשות השנייה נמסר בתגובה כי בהמשך להתחייבות יו"ר הרשות השנייה, נורית דאבוש, למלא אחר הוראות היועץ המשפטי לממשלה בנוגע למכרז ערוץ 10 ובהמשך למכתבו של עו"ד אבי ליכט מהיום, תפרסם הרשות השנייה מכרז לערוץ 10 ביום ב הקרוב.

כזכור, בדיון של מועצת הרשות השנייה ביום ראשון האחרון הוחלט לפנות לליכט כדי שיחליט האם לצאת עם מכרז חדש, או לתת הזדמנות להליך חקיקתי שיסדיר את מעמד זיכיונו של ערוץ 10. בדיון התנגדו חברי המועצה להמלצתו של המנכ"ל, מנשה סמירה, לצאת מיידית למכרז, זאת בעקבות הצעת חוק פרטית שהוגשה בשבוע שעבר על ידי חברי הכנסת נחמן שי (קדימה) וכרמל שאמה (ליכוד) אשר מציעה להאריך את זיכיונו של הערוץ בשנתיים, במהלכן יוכל הערוץ להחזיר את חובותיו.

ח"כ שאמה, דחה את המכתב של ליכט ואמר כי "כל עוד הצעת החוק לא מאושרת, חוות דעתו של אבי ליכט מחוייבת מהמציאות המשפטית. ממנה גם נולדה הצעת החוק כדי לפתור את המצב מהמבוי הסתום אליו הוא נקלע. כאשר המטרה הבסיסית היא לאפשר את המשך קיומו של ערוץ 10, כך שלכל צופה בישראל תהיה בחירה מינימאלית בין שני ערוצים מסחריים. עם השלמת החקיקה יהפכו גם חוות הדעת וגם המכרז ללא רלוונטים".

מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי: "אנחנו נמצאים עכשיו בעיצומו של דיון אסטרטגי, בכירי הערוץ וחברת החדשות. יומיים של דיונים אינטנסיביים, על איך לעמוד בהסדר הקשה שאנחנו עומדים לחתום עליו ולהחזיר את כל המחויבויות ולהראות אלטרנטיבה לערוץ 2. אנחנו משוכנעים שבסופו של דבר העבודה הזאת לא תהיה לריק".

ממשרד התקשורת נמסר, כי "נמשיך בתיקוני חקיקה שיכללו את העמידה במחויבויות העבר".

.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מדינה פאתטית המנוהלת ע"י עורכי דין - שבכלל לא סבורים שהם אמורים לנהל אותה
כמו שטלעד חוסלה, סתם, הולכים לחסל ערוץ נוסף שמפרנס מאות משפחות רק כדי להעביר את המשבצת מטייקון לטייקון וחוזר חלילה. התמלוגים האלה הם קישקוש מוחלט. איפה בעולם קיימת השטות הזו? תמלוגים על מה? על הזכות לעלות לאויר ולהיקרא ערוץ 10? ממילא המדינה רק תשתמש בכסף לבניית עוד ועוד התנחלויות לביצורה של מדינת ישרטין. אולי בעצם אפשר להציע לפלשתינים לשדר שם, ממילא אצלנו הערוצים המסחריים הם תת-רמה וחסרונו לא יורגש לצפיו (להבדיל מהמשפחות המתפרנסות ממנו).
שלום לב , גני תקוה  |  22.10.09
3.
זכיין אחר יעסיק אותה כמות של אנשים וסביר להניח שאת רוב הנוכחיים
כך שכל אלה האומרים שאלפים יפסידו את מקור פרנסתם טועים ומטעים. אם יש כאלה שחושבים על עצמם שאינם מוכשרים או שחושבים שהם מקבלים שכר מופרז ולכן יתקשו למצוא עבודה זו לא סיבה שלא לעמוד בהתחייבויות ולהמשיך לנהל עסק כושל. התחייבויות יש לקיים, היה מיכרז והציעו הצעות, אחרים נידחו מכיוון שהזוכה הנוכחי התחייב ליותר, מדוע שאלה שהפסידו ונתנו הצעות מציאותיות יותר לא יחליפו את הנוכחי שלא מסוגל לעמוד בהתחייבויות?
ממלכתי , ישראל  |  22.10.09
2.
הפקדים שולטים במדינה כמו המזרח גרמניה
אני מרגיש שאני חי בצפון קוריאה, סוגרים אחד משני ערוצי טלוויזיה מסחרית = מחליטים מה אני ומחזקים את השליטה על מה אני אחשוב. מוחקים את מקום העבודה של אלפי אנשים בהינף ידללא התחשבות מינימלית על פרנסתם בימים קשים אלה. פקידינו החצופים מתעלמים מנציגינו הנבחרים (הח"כ) שהחליטולתקן את המצב בצורת חקיקה. ויקום הגזר וייקה בגנן איך החדלי אישים האלה נתנו לעו"ד להחליט על עתידםשל אלפי אנשים???
תומר , צפון  |  22.10.09