אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בטר פלייס תציב תחנות הטענה גם בירושלים צילום: אוראל כהן

בטר פלייס תציב תחנות הטענה גם בירושלים

מדובר בתשתיות שיאפשרו הטענה של מכוניות חשמליות בצידי הדרך. שי אגסי בוועידת הנשיא: "האוכלוסייה העירונית צריכה להפסיק לנשום פיח"

22.10.2009, 15:25 | רויטל חובל

שי אגסי, מייסד בטר פלייס, וראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, הודיעו בפאנל שנערך בוועידת הנשיא כי ישתפו פעולה כך שבטר פלייס תציב תחנות הטענה גם בירושלים. מדובר בתשתיות שיאפשרו הטענה של מכוניות חשמליות בצידי הדרך.

הפילוט הראשון לתחנות הטענה של המכונית החשמלית היה לפני יותר משנה בהרצליה. תחנות הטענה יהיו גם בחיפה ובערים נוספות. לפני כמה חודשים אף חתמה בטר פלייס על הסכם עם רכבת ישראל לפיו כ-220 נקודות טעינה לרכבים חשמליים יוצבו בתחנות.

אגסי אמר שצריך להביא את האוכלוסייה העירונית לנשום אוויר נקי ולהפסיק לנשום פיח. לדבריו: "המספרים מעידים על כך שהפיח הוא הגורם מספר אחד להיווצרות מחלת הסרטן. התחבורה בתוך הערים תמיד היתה נושא בעייתי, ובטר פלייס מנסה לתת פתרון לכך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
הרהורים זריזים על הרכב החשמלי
מהו המודל העסקי של אגסי? למכור חשמל בצידי הדרך? האם נעצור ונמתין 5 שעות עד לטעינה מלאה? האם יציבו עמודי טעינה כמו מדחנים? זו עלות מטורפת? ואם כן למה לקנות חשמל מאגסי ולא מצביקה או יוסי או אחר? ולגבי תחנות החלפת הסוללות? אם אני נוסע פחות מ-150 ק"מ בשעות היום אז אטעין את הסוללה בחנייה בבית מבלי לבקר כלל בתחנות של אגסי? ממה הם ירוויחו? ומה קורה עם סוללות LIPO שטווח הפעולה שלהם רגיש מאוד לטפמפרטורת סביבה. איך העסק יעבוד בחודשי הקיץ החמים במיוחד בדרום הארץ? מכונית כבויה יכולה להגיע לטמפרטורה של 70 ויותר מעלות? לא ממש מבין את המודל העסקי! מודה
אדוארד אטלר  |  25.10.09
17.
מנועים שעובדים על מגנטים
אני מעריץ את שי אגסי לאור הצלחותיו וכישוריו. אך עם זאת אני נוטה להסכים עם 11. מטעינים את סוללות הרכבים החשמליים ע"י חשמל, אבל הבעיה היא שרוב החשמל מיוצר ע"י אותו חומר מזהם (פחם, נפט וכדומה). אני מציע שנשתמש במגנטים ליצור אנרגיה. טסלה המציא הרבה שיטות לייצר אנרגיה בעזרת מנועים שעובדים על כוח מגנטי - כפי שידוע לי למגנט לא נעלם הכוח...(שזה מוזר בפני עצמו, כי זה נוגד את חוקי הפיזיקה שאין אנרגיה בחינם...).
שלומי , מרכז  |  25.10.09
לכל התגובות