אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האחרונה לצאת מהבוץ: כלכלת בריטניה התכווצה ב-0.4% צילום: בלומברג

האחרונה לצאת מהבוץ: כלכלת בריטניה התכווצה ב-0.4%

בניגוד לתחזיות, המשיך התמ"ג בבריטניה לרדת גם ברבעון השלישי, בפעם השישית ברציפות; תעשיית השירותים התכווצה ב-0.2%, הייצור התעשייתי ירד ב-0.7% וסקטור הבנייה התכווץ ב-1.1%

23.10.2009, 11:21 | בלומברג

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בבריטניה פרסמה את הנתונים המעודכנים לרבעון השלישי, מהם עולה כי בניגוד לתחזיות, התמ"ג נפל בעקבות המשך ההאטה בתעשיות השירותים, הייצור והבנייה, שהשאירו את הכלכלה במיתון הארוך ביותר בהיסטוריה.

התמ"ג ירד ברבעון השלישי ב-0.4% ביחס לרבעון השני. תחזיות האנליסטים עמדו על עלייה של 0.2%. זהו הרבעון השישי ברציפות בו נרשמת התכווצות בכלכלה, התקופה הארוכה ביותר מאז החל התיעוד ב-1955.

הנתונים החדשים יוסיפו ללחץ המופעל על בכירים בבנק אנגליה להרחיב את רכישת האג"ח, לאחר שנשלמה תכנית קודמת לרכישת נכסים בשווי 175 מיליארד ליש"ט. "התמונה הכללית של הממשלה לקראת הבחירות אינה מבטיחה במיוחד," מסביר הכלכלן דויד טינסלי שעבד בעבר בבנק המרכזי. "איו יותר מדי ראיות שתומכות בהתאוששות. זה לא הזמן המתאים לסיים את מדיניות ההקלה הכמותית".

בריטניה היא הראשונה מבין קבוצת ה-G7 שפרסמה את נתוני התמ"ג שלה לרבעון השלישי, ונראה שהיא תהיה המדינה האחרונה מקרב הקבוצה שתיחלץ מהמיתון.

תעשיית השירותים בבריטניה, המהווה 76% מהכלכלה, התכווצה ב-0.2% ברבעון השלישי. הייצור התעשייתי ירד ב-0.7%, ואילו סקטור הבנייה התכווץ ב-1.1%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות