אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבת שכירה באחד המשרדים המייצגים; השופטת פסלה עצמה צילום: shutterstock

הבת שכירה באחד המשרדים המייצגים; השופטת פסלה עצמה

שופטת המחוזי בת"א דפנה אבניאלי פסלה עצמה מלדון בסכסוך בין סאן לתרו משום שבתה עובדת במשרד ש. הורוביץ - אחד משלושת המשרדים המייצגים. דווקא משרד הורוביץ ביקש את החלפתה

25.10.2009, 09:46 | מארק שון

קשרי משפחה בעולם המשפט הם דבר שכיח, שגורם לעתים למצבים בתחום האפור - מניגוד עניינים בולט עד זהירות יתר של הצדדים. לסוג השני שייך כנראה המקרה של שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב דפנה אבניאלי, שקיבלה לידיה את אחד התיקים המתנהלים בסכסוך בין חברות התרופות הגנריות סאן ותרו, ומיהרה להצהיר: הבת שלי עורכת דין באחד המשרדים המייצגים.

התביעה המדוברת קשורה במאבק שליטה בין שתי חברות התרופות שתחילתו במאי 2008, כאשר תרו ביטלה את הסכם המיזוג שחתמה עם סאן שנה קודם לכן. לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב הכריע לטובת סאן (בהליך שעדיין ממתין להכרעה סופית בבית המשפט העליון), הגישה החברה במאי האחרון בקשה לחייב את תרו לפרסם את הדו"חות הכספיים שלה. במסגרת הבקשה מחתה סאן על כך שבתור בעלת מניות משמעותית בחברה (36% ממניות ההון ו־24% מזכויות ההצבעה) היא טרם נחשפה לתוצאות כספיות מבוקרות לשנים 2006–2007.

בהליך זה מיוצגת סאן על ידי עורכי הדין רלי לשם ומוטי ארד ממשרד מיתר ליקוורניק לשם & ברנדויין, ואת חברת התרופות תרו מייצג משרד יגאל ארנון. את כל נושאי המשרה של תרו מייצג משרד ש. הורוביץ.

אלא שבדיון בתחילת השבוע שעבר הסבה השופטת את תשומת לבם של הצדדים כי בתה, עו"ד שרון אבניאלי, היא "שכירה זוטרה", כהגדרתה, במשרד ש. הורוביץ, וביקשה שהצדדים יביעו את עמדתם אם יש להם התנגדות שהיא תשב כשופטת בתיק, אף שלדעתה אין עילה להעברת התיק לשופט אחר.

יומיים אחר כך התברר כי דווקא ש. הורוביץ מעדיף שהתיק יישמע בפני שופט אחר. מהודעה שמסר עו"ד שוקי חורש לבית המשפט עולה כי למרות אמון מלא בשופטת, הרי שהם סבורים שיש להעביר את הדיון לשופט אחר. בתגובה הודיעה השופטת אבניאלי כי היא פוסלת את עצמה מלשבת בתיק, וביום חמישי כבר התנהל הדיון בפני השופט מאיר יפרח.

ממשרד מיתר נמסר בתגובה: "סאן, מתוך רצון לקדם את ההליך ואמון מלא בבית המשפט, לא התנגדה לדיון בפני כבוד השופטת. דווקא תרו והדירקטורים שלא אמורים להיפגע בשום צורה מהקשר המשפחתי הביעו את התנגדותם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות