אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הום סנטר הטעתה צרכנים ונקנסה ב-102,000 שקל צילום: מיכאל קרמר

הום סנטר הטעתה צרכנים ונקנסה ב-102,000 שקל

בימ"ש השלום בחיפה הטיל קנס בסך 102,000 שקל והתחייבות כספית על רשת הום סנטר ומנהל הסחר שלה, בגין עבירות צרכנות. זוהי הרשעתה השניה של הרשת בשנה האחרונה

25.10.2009, 12:36 | אירית קוטונה

שופטת בית משפט השלום בחיפה, יעל פרדלסקי, הרשיעה את חברת הום סנטר (עשה זאת בעצמך) בע"מ ואת מנהל הסחר שלה, בעבירות הטעיית צרכנים, אי הודעת פרטים במכירה מיוחדת ואי סימון טובין.

ביהמ"ש הטיל על החברה, במסגרת הסדר טיעון, קנס כספי בסך 102,000 שקל וחייב אותה לחתום על התחייבות בסך 40,000 שקל, שלא תחזור על העבירות בהן הורשעה. מנהל הסחר נקנס בסכום של 10,000 שקל והתחייבות בסכום של 5,000 שקל שלא לעבור את העבירות בהן הורשע במשך שנתיים.

כתב האישום, שהוגש ע"י עו"ד רחל בורנשטיין ממחוז חיפה והצפון של משרד התמ"ת כולל שלושה אישומים. מהאישום הראשון עולה כי בקיץ 2008 יצאה רשת הום סנטר במבצע מכירות שפורסם בשלטי חוצות ובתשדירי טלוויזיה תחת הכותרת: "קונים ב-200 שקל ומעלה ומקבלים הנחה של 50% מסכום הקניה בקניות הבאות".

עו"ד בורנשטיין מוסרת כי בפועל, ההחזר בשיעור 50% בתווי הקניה הותנה ברכישת מוצרי הרשת בסכום שהוא פי שלושה משווי תווי הקניה עצמם, וכל זאת תוך תקופה של 20 יום בלבד.

בפרסומי החברה לא הופיעו תנאים אלה, ובכך הוטעו הצרכנים בעניין מהותי בעסקה והוסתרו מהם תנאים מהותיים במכירה מיוחדת.

באישום השני הורשעה החברה בכך שציינה שמוצרים נמכרים ב"מבצע" כאשר בפועל, הם נמכרו במחיריהם הרגילים, ובכך הטעתה את הצרכנים להאמין שמדובר במחיר מוזל.

האישום השלישי כנגד החברה, עוסק בהעדר סימון בעברית של פריטים שהוצעו למכירה בסניף קרית שמונה של הרשת.

אין זו הפעם הראשונה בה הורשעה רשת הום סנטר, לפני כתשעה חודשים בלבד הרשת הורשעה בעבירות צרכנות, והוטל עליה קנס.

ממשרד התמ"ת נמסר, כי המשרד ימשיך לעקוב אחר חובת העוסקים למסור מידע אמיתי ומלא לצרכנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
זה רק "טיפה בים"
המחירים של הרשת מופרזים ומופקעים. רציתי פעם לרכוש איזר אינסטלצי - דרשו כ 140.00 שח , קניתי בחנות אחר בכ 45.00 שח [ההפרש? 2% נכון?] "אמת בפירסום ורווח סביר" הצחקתם אותנו יאמרו מנהלי מנהלי הרשתות [זה לא רק ברשת זאת] - חטוף ונצל כל "קומבינה" אוהו זה כן ומיד. גם בגלל השם הלועזי הייתי מעלה להם את הקנס. מה היה קורא לו קראו לחניות " המרכז לבית" - כלים יפים ואביזרים [נניח] אך לכתוב אנגלית באותיות עבריות זה נראה ונשמע פלצני.
יצחק , שרון  |  25.10.09
3.
כל עסק שמרמה את הלקוחות
חייב להכנס ב-10% מהמחזור החודשי (או 5000 ש"ח - הגבוה מהשניים) לעבירה ראשונה, וב- 25% מהמחזור (או 15000 ש"ח - הגבוה מהשניים) עבור עבירה שניה שבוצעה תוך שנה. לידיעה, לפני כ-10 שנים פולקסווגן גבתה מחירים שונים במדינות שונות באיחוד האירופי עבור אותו מודל מכונית, דבר שאסור שם לפי חוק. הם נקנסו במיליארד יורו. יותר זה לא קרה.
קובי  |  25.10.09
לכל התגובות