אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל ויתניה: לא נתחיל בבניית מגדל המשרדים עד שלפחות מחציתו יושכר

מנכ"ל ויתניה: לא נתחיל בבניית מגדל המשרדים עד שלפחות מחציתו יושכר

עופר זיו התייחס לפרויקט של החברה ודלק מוטורס הסמוך למחלף לה גוורדיה במסגרתו מתוכנן להיבנות מגדל משרדים בגובה 16 קומות ובניין תצוגה בן כ-12 קומות

26.10.2009, 14:40 | אורי חודי

מגדל משרדים המתוכנן במתחם החרש מגדל משרדים המתוכנן במתחם החרש מגדל משרדים המתוכנן במתחם החרש

בנייתו של מגדל המשרדים המתוכנן במתחם החרש, פרויקט של חברת ויתניה ודלק מוטורס, לא יצא לפועל עד שימצא שוכר משמעותי לפחות ל-50% משטחי המשרדים, כך על פי מנכ"ל ויתניה, עופר זיו.

מדובר בפרויקט אותו מקדמות החברות בסמוך למחלף לה גוורדיה. במסגרתו מתוכנן להיבנות מגדל משרדים בגובה של 16 קומות ובניין תצוגה, בן כ-12 קומות. היקף הפרויקט כולו יעמוד על כ-300 מיליון שקל כאשר ההשקעה במגדל התצוגה עתידה לעמוד על כ-120 מיליון שקל וההשקעה במגדל המשרדים כ-180 מיליון שקל. הפרויקט המדובר נבנה על מגרש בן כחמישה דונם אותו רכשו החברות ב-64 מיליון שקל.

נכון להיום ממתינות החברות לקבלת היתר כדי להתחיל בעבודות הדיפון והחפירה למבנה התצוגה ולמרתפי החנייה של מגדל המשרדים. מנכ"ל ויתניה, עופר זיו, סיפר ל"כלכליסט" כי בניית מבנה התצוגה עתיד להסתיים תוך כשנתיים אולם מועד בנייתו של מגדל המשרדים הסמוך טרם נקבע וזאת בשל מצב שוק המשרדים היום: "אנחנו מתכננים להוציא את המשרדים שנבנה במגדל לשכירות. נכון להיום לא נתחיל את בניית המגדל עד שלא נשכיר לפחות 50% ממנו לשוכר משמעותי."

בשלב הראשון ייבנה בניין התצוגה בו יוצבו מכוניות בחזית המזרחית הפונה לנתיבי איילון. בגרעין המבנה תיבנה רמפה מסתובבת לעלייה וירידת רכבים וממנה יתפצלו משטחי חנייה מעוצבים לתצוגת רכבים. הפרויקט, אשר תוכנן על ידי האדריכלים אבנר ישר ויונתן גרוסוסר ממשרד ישר אדריכלים, בנוי כמעין מוזיאון מכוניות ויכיל כ-70 עמדות תצוגה. במקביל מתוכננת גם התחלת בנייתו של המגדל השני באותו המתחם. שלב זה יכלול אולם מכירה בשטח של כ-5,000 מ"ר מעל ארבעה מפלסי חנייה בהיקף של כ-20 אלף מ"ר העתידים להכיל כ-700 מקומות חנייה.

בשלב השני מתכננות החברות להקים את בניין המשרדים בן 16 הקומות מעל לקומות המרתף ואולם התצוגה. נכון להיום מאפשרת התוכנית במקום בנייה של 16 קומות בלבד בהיקף של כ-16 אלף מ"ר. בימים אלה מקדמות החברות תוכנית במסגרתה יוסיפו עוד 11 קומות בהיקף של כ-11 אלף מ"ר. יש לציין כי החברות טרם קיבלו את האישור לקומות הנוספות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות