אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נדחה פרסום המכרז לערוץ 10 צילום: עמית שאבי

נדחה פרסום המכרז לערוץ 10

יו"ר מועצת הרשות השנייה נענתה לבקשתו של יו"ר ועדת הכלכלה, אופיר אקוניס, לאפשר לוועדה לדון מחר בשורת תקנות שהציע שר התקשורת, שיאפשרו את המשך קיומו של הערוץ עד שמעמדו יוסדר בחקיקה

26.10.2009, 15:41 | מיכל תוסייה כהן

פרסום המכרז על ערוץ 10 שהיה אמור להיות מפורסם היום - נדחה. יו"ר מועצת הרשות השנייה, נורית דאבוש, נענתה לבקשתו של יו"ר ועדת הכלכלה והחינוך לדחות את פרסום המכרז, על אף שהמשנה ליועץ המשפטי לממשלה, אבי ליכט, המליץ לפרסם את המכרז עוד היום. דחיית הפרסום נועדה לאפשר לוועדה לדון מחר בישיבה מיוחדת בשורת תקנות שהציע שר התקשורת, משה כחלון, שיאפשרו את המשך קיומו של הערוץ עד שמעמדו יוסדר בחקיקה.

הצעת חוק פרטית להארכת זיכיונו של הערוץ בשנתיים, כבר הוגשה על ידי נחמן שי וכרמל שאמה. הצעת חוק ממשלתית של משרד התקשורת או של משרד האוצר, צפויה להיות מוגשת לכנסת בשבועיים הקרובים.

הדיון בוועדה נדחה, לאחר שח"כ זבולון אורלב טען כי הדיון היום על אישור התקנות הוא "מחטף". לדבריו, "רוב חברי הכנסת של הוועדה לא נמצאים פה, אלא ממלאים את חובותיהם במקומות אחרים ולא יכלו להגיע בהתראה כל כך קצרה. צריך לדחות את הדיון על תקנות ערוץ 10 לפחות ב-48 שעות". יו"ר רשות השידור, נורית דאבוש התנגדה לכך. היא ענתה לאורלב, כי "מי שמכיר את נושא ערוץ 10 בחצי השנה האחרונה, מבין שגם אנחנו לא ששים לפרסם את מכרז ערוץ 10. לכן פנינו למשנה ליועץ המשפטי של הממשלה, אבי ליכט, שהודיע כי יש לפרסם את המכרז החדש באופן מיידי. לכן כעת זו חובתנו. אם ליכט יודיע לנו כי ניתן לדחות ביומיים את פרסום המכרז - זה מה שנעשה".

בעקבות הדברים, יצאה הוועדה להפסקה במהלכה התקבלה תשובתו של ליכט לגבי דחיית פרסום המכרז בימיים. ליכט מסר כי אין מניעה משפטית לא לפרסם את המכרז, מכיוון שהערוץ נמצא בהפרה זה זמן רב. בעקבות דברים אלה, ביקש אקוניס מדאבוש כי תסכים לדחות את פרסום המכרז ביום אחד בלבד "לפנים משורת הדין", כדי לאפשר לוועדה לדון מחר בבוקר בתקנות. דאבוש הסכימה ואמרה "לא נותר לי דבר אלא לכבד את רצון הוועדה".

בעקבות החלטתה של דאבוש, מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, שיחרר אנחת רווחה ונראה אופטימי ומחויך. גם הפעם ערוץ 10 הצליח לדחות את רוע הגזירה ברגע האחרון.

בד בבד אישרה היום ועדת הכנסת פטור מחובת הנחה להצעת החוק הפרטית להארכת זיכיון ערוץ 10 בשנתיים. כעת הצעת החוק הפרטית של שאמה ושי צפויה לעלות לקריאה טרומית לכנסת ביום רביעי הקרוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
עוד קצת נורית, עוד קצת..
עוד מעט, כל המלעיזים יהיו מאחוריך. המחליף שלך ינסה בכל הכח להיכנס לנעליים גדולות, גדולות מאד שתשאירי מאחור והצופה הישראלי, עוד יאמר לך תודה על ששמרת כל העת כי המסך הקטו בסלון ישדר טלוויזיה איכותית יותר, טובה יותר, תרבותית יותר. המשיכי בדרכך למען כולנו.
דותן , תל אביב  |  26.10.09
3.
הגורם לאי עמידה בהתחייבויות
מדינת ישראל מגמישה כללים ותקנות שנקבעו. זת הסיבה שמעולם לא עמדו חברות וגופים פרטיים בהתחייבויותיהם כלפי הרשויות. הם יעשו מה טוב לכיסם, בידיעה שלא יצטרכו לשם את המחיר. תמיד יש כאלה במערכת הפוליטית שמרגישים מוחמאים שגופים בעלי הון ועוצמה תקשורתית מבקשים, לכאורה את טובתם. זה מה שקורה כאן, פתאום שר התקשורת, כחלון מרגיש טוב שהתקשורת (ערוץ 10) משחרים לפתחו אז הוא נכנע ומאפשר להם לצאת מהתחייבותם. מי משלם את המחיר? האזרחים שלא קיבלו את התמורה והמדינה או רשויות המדינה שאמינותם נשחקת.
אבי גור , מרכז  |  26.10.09
לכל התגובות