אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה חשפה: רובה התבור עקום צילום: אי פי איי

תביעה חשפה: רובה התבור עקום

על פי כתב התביעה באחד מהמשלוחים של חומר ממנו מיוצר רובה התבור, נתגלה פגם אשר גרם לעקימותם של כ-2,400 רובים

27.10.2009, 15:29 | איתי הר אור

תביעה הוגשה היום (ג') לבית משפט השלום בתל אביב על ידי חברת סטילפלסט בע"מ, המייצרת את רובי התבור. החברה הגישה לבית המשפט בתל אביב באמצעות עוה"ד ארז יצחקי ורועי גאליס ממשרד גדעון פישר ושות', תביעה על סך 730 אלף שקל כנגד חברת גדות מסופים לכימיקלים (1985) בע"מ מנתניה ונגד כלל חברה לביטוח בע"מ, וזאת לאחר שלטענת סטילפלסט, החומר שמרכיב את רובי ה "תבור" וה"מיקרו תבור" אשר סופק על ידי גדות, נמצא כחומר מקולקל שגורם לעקימות של הרובים.

סטילפלסט בע"מ מתמחה בייצור תבניות והזרקות פלסטיק, והינה ספק מאושר מטעם מכון התקנים הישראלי של התעשיות הביטחוניות בארץ.

על פי הנטען בכתב התביעה, סטילפלסט מייצרת בחמש השנים האחרונות את בית הפלסטיקה של רובי ה"תבור" וה"מיקרו תבור" עבור חברה פרטית בשם IWI (Israel Weapon Industries ltd) . הרובים מיוצרים, בין היתר, מחומר גלם המכונה זייטל (Zytel) המיוצר על-ידי חברת Dupont ומסופק לסטילפלסט על ידי גדות מסופים לכימיקלים.

על פי כתב התביעה, במשך השנים יוצרו עשרות אלפי רובים, ובהתאם לכך, הוזמנו על ידי סטילפלסט עשרות טונות של חומר הגלם מסוג זייטל. אלא שלטענת סטילפלסט, באחד מהמשלוחים של החומר נתגלה פגם, לאחר הרכבת הרובים, אשר גרם לעקימותם של כ-2,400 רובים. סטילפלסט טוענת כי גדות הפרה את הסכם המכר בינה לבין סטילפלסט הפרה יסודית, תוך שמכרה לה חומר גלם שאינו מתאים לרובים וגרמה בכך לנזקים בשווי מאות אלפי שקלים.

סטילפלסט טוענת בין היתר לנזק של כ-234 אלף שקל עבור 2,400 רובים פסולים. מגדות מסרו כי "התביעה תברר בבית המשפט". גורמים המקורבים לפרשה מסרו כי החומר המדובר מובל באריזות סגורות, וכי גדות לא ייצרה את החומר.

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות