אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הצמיגים אליאנס רוכשת את הפעילות של GPX האמריקאית צילום: אלעד גרשגורן

חברת הצמיגים אליאנס רוכשת את הפעילות של GPX האמריקאית

GPX, יצרנית צמיגים לכלי רכב כבדים, מצויה בהליכים של פשיטת רגל; במידה ותאושר העסקה היא תושלם עד לסוף השנה

27.10.2009, 19:35 | נעמה סיקולר
חברת הצמיגים הישראלית אליאנס רוכשת את הפעילות האמריקאית של חברת הצמיגים הבינלאומית GPX, אשר פתחה בהליכים לפשיטת רגל (chapter 11). רכישת הפעילות כוללת את נכסי החברה בארה"ב, המלאי במחסניה, קשרי הלקוחות והזכויות הבינלאומיות על מותגי החברה, כמו גם את הסניף הדרום אפריקאי שלה. אליאנס תמשיך לייצר ולשווק את מותגי GPX ובעיקר צמיגים למשאיות בגודל בינוני.

GPX, שמפעלי הייצור שלה ממוקמים בסין, מתמחה בייצור צמיגים לכלי רכב הנעים מחוץ לכביש, דוגמת טרקטורים, מנופים ומשאיות, וכן לכלי רכב כבדים בתחום הבנייה והחקלאות. רכישתה על ידי אליאנס צפויה לחזק את מעמדה בתחום הזה.

בהודעתה לבורסה דיווחה אליאנס כי השלמת העסקה תלויה באישור בית המשפט לפשיטת רגל במסצ'וסטס והחברה אינה מוסרת בשלב זה את היקף העסקה. אם תאושר העסקה על ידי בית המשפט היא תושלם עד לסוף השנה.  

GPX פשטה את הרגל בעקבות חקירה של משרד המסחר האמריקאי על עבירות של מכירת צמיגים במחירי היצף. בעקבות החקירה הוטל מס של 44% על צמיגי החברה מתוצרת סין, דבר שהפך את הייצור ללא כדאי וגרר את החברה להליכי פשיטת רגל. 

אליאנס היתה בשליטתו של איש העסקים אליעזר פישמן ונמכרה בשנת 2006 ב-48 מיליון דולר לקרן וורבורג מיזוגים, המחזיקה היום 100% מהחברה. מנכ"ל החברה הוא יוסי אנגליסטר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות