אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בארי טננבאום ודין ריס מואשמים בהונאת פונזי בדרום אפריקה

בארי טננבאום ודין ריס מואשמים בהונאת פונזי בדרום אפריקה

במסגרת התרמית בהיקף של 1.6 מיליארד דולר, הובטחה תשואה של 3% מהשקעה בתרופות לאיידס

27.10.2009, 20:31 | סוכנויות הידיעות

דרום אפריקה הוציאה צווי מעצר לבארי טנבאום ודין ריס המואשמים בניהול הונאת פונזי שהבטיחה למשקיעים תשואה בטוחה של 3% לשבוע בהשקעה בתרופות לאיידס.

"נראה כעת שהתרמית היתה בהיקף של 1.6 מיליארד דולר (12.5 מיליארד רנד) בעסקאות פיננסיות, כך אמר היום שר האוצר פראבין גורדהאן לבית המחוקקים הדרום אפריקני בקייפטאון.

"אנו יודעים שאחד המשקיעים קיבל תשואה של מעל 800 מיליון רנד ולא שילם מסים", הוסיף השר. טננבאום בן 43, אמר שאיננו ברנרד מאדוף, שהורשע בהונאת פונזי של 64 מיליארד דולר.

דריל אקרמן, עורך דינו של טננבאום מיוהנסבורג, אמר שאינו מודע לצו המעצר. אקרמן הוסיף, כי ללא ספק ייעץ ללקוחו החי בסידני אוסטרליה, שלא להודות באשמה כאשר יובא בפני שופט.

ריס, החי בשווייץ, מואשם בגיוס משקיעים עבור טננבאום באירופה, דרום אפריקה והמזרח התיכון והוא עשוי לשוב לדרום אפריקה. "הקליינט שלי ישקול את עמדתו לרבות חזרה לדרום אפריקה", כאשר יקבל את צו המעצר, אמר עורך דינו בתשואה לשאלות.

התביעה בדרום אפריקה גילתה עד כה 794 משקיעים שהשתתפו בהונאה והלבנת הכספים החובקת עולם. רשימת המשקיעים כוללת את שון סמרס, לשעבר מנכ"ל פיקאנפיי, רשת בתי הכלבו השנייה בגודלה בדרום אפריקה.

האחרון השקיע במיזם מתוך תקווה לממן אספקת תרופות לדרום אפריקה שהינה המדינה עם המספר הרב ביותר של חולי איידס בעולם. סבו של טננבאום ייסד את אדוק אינגרם שהינהחברת התרופות הגדולה בדרום אפריקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות