אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דו"ח שהוגש לביהמ"ש חושף: רייפמן עקץ לכאורה את אסף ברזני ב-4.3 מיליון יורו צילום: עמית שעל

דו"ח שהוגש לביהמ"ש חושף: רייפמן עקץ לכאורה את אסף ברזני ב-4.3 מיליון יורו

לפי הדו"ח שהגיש עו"ד איתן ארז, רייפמן הציג לברזני מסמך מבנק HSBC בשוויץ, שם כביכול יש לו 17 מיליון דולר בחשבון, מתוכם 6.26 מיליון דולר מיועדים להחזר ההלוואה. בדיעבד התברר שהאישור מזויף

28.10.2009, 11:36 | מארק שון

דו"ח שהגיש היום (ד') המנהל המיוחד לנכסי אלי רייפמן, עו"ד איתן ארז, לבית המשפט המחוזי בתל-אביב חושף פרשה חדשה שלא הייתה ידועה עד כה. לפי הדו"ח רייפמן "עקץ" לכאורה את איש העסקים אסף ברזני, (אחיו של איש העסקים אמנון ברזילי מבעלי השליטה בחברת יפנאוטו) ב-4.3 מיליון יורו. לאחר מכן הציג לו רייפמן מסמך מבנק HSBC בשוויץ, שם כביכול יש לו 17 מיליון דולר בחשבון, מתוכם 6.26 מיליון דולר מיועדים להחזר ההלוואה שנטל מברזני. בדיעבד התברר שהאישור מזויף, כך נטען בדו"ח.

הדבר נודע לארז מתביעת חוב שהגיש ברזני שהציג מסמכים לפיהם הוא העביר בשנת 2008 3 מיליון יורו לחשבון בלונדון ועוד 1.3 מיליון יורו לחשבון בנק הפועלים בסניף רעננה.

ביולי האחרון הגיש עו"ד יוסי כהן את תביעת החוב מטעם ברזני בסכום כולל של 44 מיליון שקל. חלק מתביעת החוב מבוסס על הלוואה שהעניק ברזני לרייפמן במהלך שנת 2008 בגובה 4.3 מיליון יורו, (מהם כאמור 3 מיליון יורו הועברו לחשבון בבנק HSBC בלונדון, ו-1.3 יורו הועברו לחשבון בבנק הפועלים). לתביעת החוב צירף ברזני תדפיס שנחזה להיות תדפיס מבנק HSBC בציריך, המפרט יתרות בחשבון נאמנות על שם רייפמן, סך היתרות המופיע בתדפיס הוא כ-17.5 מיליון דולר.

בדו"ח נכתב, כי כשראה ארז את התדפיס הוא שלח מיד מכתב לסניף הבנק בשוויץ בו דיווח על היותו של רייפמן תחת צו כינוס נכסים. במכתב נתבקש הבנק שלא לבצע בשלב זה שום פעולה בחשבון המדובר.

עו"ד ארז קיים פגישה עם ברזני, אשר טען כי הוא קיבל את התדפיס המדובר אישית מידיו של ריפמן במשרדי חברת אמבלייז ברעננה. ברזני אף השמיע לארז קלטות בהן רייפמן מתקשר לפקיד בשם יוהאן בסניף בשווייץ ומזרזו להעביר כסף מהחשבון שלו לברזני. בהקלטה אומר אותו יוהאן, כי ההעברה מסובכת והיא תארך חודש. בדיעבד מסתבר כי לכאורה כלל לא קיים יוהאן שכזה וכי מטרת השיחה הייתה להרגיע את ברזני ולמשוך עוד זמן.

בית המשפט אישר לארז להעסיק לשם הבדיקה עו"ד בעל שם משוויץ, אשר החל לברר עם בנק HSBC את פרטי העניין, ואז התגלה כי אין ולא היה חשבון על שמו של רייפמן. במכתבו מדגיש הבנק כי רייפמן לא עמד עם הבנק ביחסים כלשהם, לא בתור בעל חשבונות ולא בתור זכאי בחשבונות של צדדים שלישיים. הבנק הדגיש במכתבו כי חקירותיו מקיפות תקופת זמן של 10 שנים והן התבצעו גם בארכיונים של הבנקAG וגם בספרים העדכניים.

נציגי הבנק בשוויץ מסרו עוד, כי תדפיס הבנק המדובר שמסר רייפמן לברזני הינו ככל הנראה מזויף.

תוך כדי כך השופטת ורדה אלשיך דחתה היום את בקשתו של רייפמן לשחרור מוקדם ממאסר, והתייחסה לבקשה שלו להעיד את מפקד הכלא ואת המנהל המיוחד, תוך שהיא כותבת כי "אין כל טעם להעיד את מפקד מתקן הכליאה, ואין לי אלא לתמוה מה הטעם בבקשה זו, מלבד מהלך הנראה (ואני זהירה בלשוני) כמהלך נוסף של 'יחסי ציבור' בדרך בה נקט החייב".

עורכי דינו של רייפמן דורון אפיק ושלומי תורג'מן מסרו בתגובה, כי "נראה כי כאשר הבין עו"ד ארז שהדיון בפיטוריו מקרב והתנהלותו הבעייתית בלשון המעטה נחשפה, הזדרז והגיש דו"ח החוטא לאמת תוך ניסיון נוסף להשחיר את מר רייפמן, כאשר הדו"ח מסתיים בכך שהוא מתכוון כעת להגיש דו"ח הוצאות (שסירב למוסרו לידינו) ובקשה לשכר טרחה". עורכי הדין הוסיפו, כי "הנושא מצוי כעת בחקירת המשטרה ובידי בית המשפט, ועל כן נראה כי מן הראוי שלא להרחיב מעבר למה שכבר נאמר ונכתב ולא זכה לכל תגובה עניינית מצד ארז".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
כל המערכת המשפטית תמימת דעים, וחסידי רייפמן עדיין זועקים "שמישהו יבדוק! הושיעו נא"
האיש בכלא בזכות עצמו ומעשיו, וישאר שם עד שיעביר את כל מניותיו וישתף פעולה כמו טטלה קטנה. אחרי זה כשישתחרר יוכל לכתוב ספר מסמר שיער ואין לי ספק שיזכה להצלחה רבה - יש לו חוש מצויין לדרמה ולסיפור סיפורים. אני מוכן לקנות את הזכויות לסרט כבר היום במחיר הוגן.
ממש דרעי מספר 2  |  29.10.09
לכל התגובות