אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנופים פיננסים השלימה את העסקה להכנסת המשקיעים הזרים צילום: גדי קבלו

מנופים פיננסים השלימה את העסקה להכנסת המשקיעים הזרים

שווי ההזרמה של המשקיעים הזרים למנופים עומד על 550 מיליון שקל. מרקוס וובר מהמשקיעים החדשים במנופים: "ההשקעה שלנו היא לטווח ארוך"

29.10.2009, 15:18 | כתב כלכליסט

מנופים פיננסים הודיעה היום על השלמה בו זמנית של מספר עסקאות עליהן דווח בעבר וזאת לאחר שנתקיימו כל התנאים המתלים שנדרשו להשלמתן.

מדובר בהשקעה במזומן של כ-342 מיליון שקל של חברת ASTC Asian Service and Trade Control Pte Ltd, חברה סינגפורית בשליטת איש העסקים מרקוס וובר. העסקה בוצעה כנגד הקצאת מניות ובהצטרפותה של ASTC לגרעין השליטה במנופים ביחד עם קבוצת נניקשוילי - בן זקן. כל אחת מהקבוצות הנ"ל מחזיקה לאחר העסקות ב- 45% ממניות מנופים.

כמו כן, הושלמה השקעה במזומן של חברה קפריסאית בסך של כ- 32 מיליון שקל כנגד הקצאת כ-4% ממניות החברה. בד בבד עם ביצוע העסקאות הנ"ל הושלמה עסקת המיזוג של חברה אשר מחזיקה ב- 75% ממתחם הסטאר סנטר באשדוד למנופים כנגד הקצאת מניות.

החברה, בעלת מתחם הסטאר סנטר, שהוחזקה עד למועד המיזוג על ידי אברהם נניקשוילי, ג'קי בן זקן וחיים רביבו הפכה לאחר המיזוג להיות חברה בת של מנופים. לבעלי המניות הנ"ל הוקצו מניות במנופים בשווי של כ- 180 מיליון שקל.

כתוצאה מהעסקאות הנ"ל הוזרמו לחברה מזומנים בסכום כולל של כ- 375 מיליון שקל ונכס ששוויו נטו הינו כ- 180 מיליון שקל. המחיר בו בוצעו כל העסקות משקף שווי למניה של כ-81 אגורות. במסגרת העסקה מונו שלושה דירקטורים חדשים מטעם ASTC במנופים.

מרקוס וובר: "המשק הישראלי הציג התמודדות מרשימה במשבר הכלכלי האחרון ואנחנו שמחים על ההחלטה להיכנס להשקעות בישראל באמצעות חברת מנופים פיננסים, אותה למדנו להכיר היטב. אנו רואים בהשקעה השקעה ארוכת טווח ובטוחים כי שיתוף הפעולה עם בעלי השליטה הקיימים יאפשר את ניצול הפוטנציאל שגלום בחברה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות