אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-ICANN אישר שימוש בשמות דומיין בעברית צילום: shutterstock

ה-ICANN אישר שימוש בשמות דומיין בעברית

"השינוי הגדול ביותר ברשת מאז שהומצאה": התאגיד שמנהל את שמות המתחם ברשת התיר ליצור שמות מתחם באותיות שאינן לטיניות, ובהן עברית, ערבית, מנדרין והינדו. המטרה: להגדיל את מספר הגולשים

30.10.2009, 17:53 | איתמר שאלתיאל
ICANN, התאגיד שמורשה לנהל את שמות המתחם באינטרנט, התיר היום (ו') ליצור שמות מתחם בשפות שאינן לטיניות, ובהן עברית, ערבית, מנדרין, הינדו ורוסית. ב-ICANN אומרים כי מדובר ב"שינוי הגדול ביותר" בדרך שבה הרשת פועלת מאז שהומצאה.

לדברי נשיא החברה, רוד בקסטרום, ניתן יהיה להתחיל לרשום שמות דומיין מסוג זה החל מאמצע השנה הבאה. "מתוך 1.6 מיליארד האנשים שגולשים כיום ברחבי העולם, יותר מחצי מהמשתמשים הם דוברי שפות שהתעתיק שלהן אינו מבוסס לטינית", אמר בקסטרום בפתיחת הכינוס של החברה בסאול, דרום קוריאה. ב-ICANN החליטו על השינוי לאחר למעלה מתשע שנות הכנה ושנתיים של נסיונות.

פירוש ההחלטה הוא שמעתה יהיה קוד כתובות אינטרנט אוניברסלי שיעבוד בכל שפה ובכל מקום. עד כה, המחשבים שתרגמו את כתובת האתרים לספרות פעלו רק עם אותיות לטינית. עם זאת, רק שם הדומיין יוכל להיכתב בשפות שונות, הסיומת, כ-com או co.il, והקידומת http עדיין יכתבו באותיות לטיניות. ב-ICANN מקווים שההחלטה תוביל לגידול משמעותי במספר האנשים שמשתמשים ברשת.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות