אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקורפיו בוחנת אפשרות להתחיל במשא ומתן להסדר חוב עם בעלי האג"ח צילום: סיון פרג'

סקורפיו בוחנת אפשרות להתחיל במשא ומתן להסדר חוב עם בעלי האג"ח

בינואר הקרוב תצטרך סקורפיו, הפועלת בתחום פיתוח וייזום נדל"ן למגורים במזרח ומרכז אירופה, להחזיר לבעלי אגרות החוב שלה סכום של כ-130 מיליון שקל

01.11.2009, 12:38 | ענת ציפקין
חברת סקורפיו, זרוע הנדל"ן הבין-לאומית של בני שטיינמץ הודיעה הבוקר לבורסת בתל אביב כי דירקטוריון החברה החליט לבחון אפשרות כניסה למשא ומתן עם מחזיקי אגרות החוב שלה במטרה לגבש הסדר חוב בנוגע לפירעון תשלומי הקרן והריבית. עוד כותבת סקורפיו כי ברצונה לבחון גיבוש הסדר למקרה שנסיונותיה ופעולותיה של החברה ליצירת תזרים מזומנים ומקורות מימון לא יתממשו במלואן או בחלקן.

במקביל לכך, צפויה מחר, יום ב', להתקיים אסיפת בעלי האג"ח, שנדחתה מתאריך 29 בספטמבר.

בשנת 2006 גייסה סקורפיו חוב בסכום של 516 מיליון שקל בסדרת אג"ח שאמורה להיפרע החל בינואר 2010 בחמישה תשלומים של 130 מיליון שקל כל אחד (קרן וריבית), כך שבינואר הקרוב תצטרך סקורפיו, הפועלת בתחום פיתוח וייזום נדל"ן למגורים במזרח ומרכז אירופה, להחזיר לבעלי אגרות החוב שלה סכום של כ-130 מיליון שקל.

על בעלי האג"ח של סקורפיו נמנה בית ההשקעות פסגות, שבחודש שעבר הקדים תרופה למכה והזהיר את החברה שכל ניסיון שלה להגיע להסדר עם בנק הפועלים, שממנו קיבלה מסגרת אשראי של 100 מיליון דולר, ללא הסדר עם בעלי האג"ח, עלול להוות העדפת נושים אסורה. החששות בפסגות התעוררו על רקע אי־עמידתה של סקורפיו בתנאים הפיננסיים שהציב הפועלים. סקורפיו התחייבה בפני הבנק ששיעור ההון העצמי מסך המאזן שלה לא יפחת מ־25%, אך נכון לסוף הרבעון עמד היחס על 18%.

את הרבעון השני של 2009 סיכמה סקורפיו עם הפסד נקי של 73 מיליון שקל המיוחס לבעלי המניות של החברה, זאת בהשוואה לרווח נקי של 98 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד. את חצי השנה הראשונה סיימה סקורפיו עם הפסד כולל של 195 מיליון שקל, גרעון של 443 מיליון שקל בהון החוזר, וגרעון בהון העצמי בגובה של 117 מיליון שקל.

נוסף על כך, נכון לסוף הרבעון השני, החברה אינה עומדת בהתניות הפינסיות שלה, ויכולתה לפרוע את התחייבויותיה כנדרש מותנות במימוש תוכניות הכוללות בין היתר מימוש נכסים וקבלת אשראי מתאגידים בנקאיים.

רואי החשבון של סקורפיו ציינו בדוחות הרבעון השני כי "מימוש תוכניות אלו אינו ודאי, כי אינו נמצא בשליטתה הבלעדית של החברה ומותנה בהסכמות של צדדים שלישיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות