אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי לכלכליסט: רוצים לבנות בדרום תל אביב? תמצאו ציירי שלטים או רצענים צילום: עמית מגל

בלעדי לכלכליסט: רוצים לבנות בדרום תל אביב? תמצאו ציירי שלטים או רצענים

יזמים הפועלים בשכונת נווה שאנן נדרשים לעמוד בתנאים משנות הארבעים ולאכלס בפרויקט בעלי מקצוע ובתי מלאכה שאינם קיימים עוד

02.11.2009, 07:56 | אורי חודי

יזמים המעוניינים לקדם תוכניות בינוי בשכונת נווה שאנן שבדרום תל אביב נדרשים על ידי העירייה לאכלס את קומת הקרקע בבעלי מקצוע שכבר אינם קיימים יותר. ל"כלכליסט" נודע שבתוכנית בניין עיר (תב"ע) של עיריית תל אביב, חלק מהשכונה מוגדר כאזור ייעודי מעורב למגורים, מלאכות ואומנויות. לפיכך, מצורפת לתוכנית רשימה של בעלי המקצוע שלהם נדרש היזם להקדיש את קומת הקרקע בפרויקט כתנאי לתחילת הבנייה.

ברשימה בולטים בעלי מקצוע שיזם יתקשה למצוא בימינו, כגון ציירי שלטים, קולעי סלים, רצענים, כורכים או בתי מלאכה למברשות. גבולות השכונה שעליה חלה הדרישה הם רחוב הרכבת מצפון, רחוב לבנדה במזרח, רחוב לוינסקי בדרום ושדרות הר ציון במערב.

"אני כיזם מחויב לרשימה שלא עודכנה משנותיה הראשונות של המדינה", טוען אבנר שניידר, מבעלי חברת די.אנד.איי המקדמת פרויקט למגורים בשכונת נווה שאנן. "על פי התב"ע במקום אנחנו מחויבים לאכלס שלוש מתוך 42 יחידות דיור בבעלי המקצוע המופיעים ברשימה", מספר שניידר, "כל הנושא הזה הוא מחדל של עיריית תל אביב שמשפיע על התפתחות דרום העיר. אם התוכניות הישנות היו מעודכנות כל האזור היה מתקדם מהר יותר".

מעיריית תל אביב אישרו כי התוכניות המדוברות הן משנות הארבעים. בתגובה לטענות היזמים נגד רשימת בעלי המקצוע נמסר מהעירייה: "ברור לנו כי רשימת המלאכות המוזכרת בתוכנית היא ארכאית, אולם סומנו מתוכה מקצועות ונושאים שעדיין קיימים ופעילים גם באזור, ולפי רשימה זו עובדים בכפוף לאישור הרשות לאיכות הסביבה. בקרוב תובא לוועדה המקומית מדיניות לאזור שתכלול גם התייחסות לנושא זה, ובהמשך בכוונת מינהל ההנדסה לערוך תוכנית בניין עיר חדשה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
לרענן- לא לבטל!
הרי ברור שהיזמים תאבי הבצע מעדיפים לסחור בדירות באופן חופשי, לדרוש וגם לקבל מחירי עתק. אבל בפועל, למרות ההזנחה, זה איזור מיוחד שתמיד מעניין להסתובב בו. אי אפשר שכל העיר תהיה רצף של בתי קפה ומסעדות, יש לנו מזה מספיק. צריך לשמר אזור לתעשיה זעירה, ומלאכה. ללא זה לא תכחד האומנות מת"א.. איך אפשר יהיה ליצור פה משהו, אם כל הרתחים, נגרים, זגגים ושאר בעלי המקצוע ידחקו החוצה מהעיר, עקב אי יכולת לעמוד בתשלומים.. ואל תדברו איתי על שוק חופשי. זה יוביל את העיר לאסון תרבותי. רק הייטקיסטים ועורכי דין יהיו פה.. העיר צריכה לדאוג לשמר את מרקם האוכלוסיה המיוחד שלה, ולא לאבד את אופייה המיוחד, גם במחיר של פחות ארנונה וכמה יזמים ממומרים..
תל אביבי  |  02.11.09
9.
הם משחקים אותה מטומטמים או מה?
סבבה, אז חלק מהמקצועות כבר לא קיים (אגב, "קולעי סלים" עדיין קיימים, אני מכיר לפחות 2 חנויות כאלו). הגדרות האזור מחייבות שיהיו שם "מלאכות ואומנויות" אז אני בטוח שאם נפעיל את הקודקוד - נוכל למצוא עדיין סוגי מלאכות ואומנויות שונות. אם תצטרכו עזרה, תרשמו טוקבק ואני אשמח לתת לכם כמה מקצועות מתחום המלאכה והאומנות.
דניאל , תל -אביב  |  02.11.09
לכל התגובות