אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוצאים לדרך: נחתם מיזוג מיטב וישיר צילום: עמית שעל

יוצאים לדרך: נחתם מיזוג מיטב וישיר

אתמול אושר המיזוג בדירקטוריון החברות גאון וישיר. על פי הדיווח, ההפסד של ישיר בית השקעות במחצית הראשונה של 2009 הסתכם בכ-7.5 מיליון שקל

02.11.2009, 10:43 | הדר רז

נחתם הסכם המיזוג בין מיטב לישיר בית השקעות. הדירקטוריונים של גאון וישיר אישרו אתמול (א') את המיזוג בין מיטב וישיר בית השקעות. במסגרת העסקה, מיטב תקצה לישיר כ-28.5% ממיטב, כך שמייסדי מיטב - צבי סטפק ושלמה סימנובסקי - יחזיקו ב-50.1% מבית ההשקעות וגאון יחזיק ב-21.4%. במסגרת המיזוג צפויים פיטורים של עשרות עובדים.

כשיושלם המיזוג, בית ההשקעות מיטב ינהל כ-30 מיליארד שקל, המורכבים מ-11.5 מיליארד שקל בגמל ופנסיה, פעילות ניהול תיקים בהיקף של 7.5 מיליארד שקל, 9.5 מיליארד שקל בקרנות הנאמנות (מתוכם 2 מיליארד שקל בהוסטינג) וכ-2 מיליארד שקל בתעודות סל. בנוסף לכך למיטב פעילויות נוספות, הכוללות בין היתר את מיטב ניהול סיכונים, פעילות חיתום בה שותף אליאב בר-דוד, ברוקראז', מכללה ללימודי שוק ההון ואתר מסחר מקוון (גאון טרייד).

על פי הדיווח, ההפסד של ישיר בית השקעות במחצית הראשונה של 2009 הסתכם בכ-7.5 מיליון שקל. עם זאת, פעילות ישיר בית השקעות כוללת את פעילות ניהול התיקים, קרנות נאמנות ופעילות גמל קטנה בהיקף של כחצי מיליארד שקל (לבית ההשקעות פעילות גמל נוספת בחברה נפרדת). ההכנסות של בית ההשקעות במחצית הראשונה של 2009 הסתכמו בכ-13.4 מיליון שקל. את 2008 סיים ישיר בית השקעות עם הכנסות בהיקף של כ-30.9 מיליון שקל והפסד נקי של כ-22.4 מיליון שקל.

ישיר קופות גמל, חברת הגמל הגדולה של ישיר שמהווה את עיקר הנכסים שמועברים למיטב במסגרת המיזוג, הציגה במחצית הראשונה של 2009 הכנסות של כ-41.4 מיליון שקל ורווח נקי של כ-2 מיליון שקל. ב-2008 הסתכם הרווח הנקי ב-4.2 מיליון שקל. 

במסגרת ההסכם, ישיר יכולה להעניק ליו"ר ישיר בית השקעות, אריאל לנדאו, אופציה לקבל עד 1.5% ממניות של מיטב (מתוך חלקה של ישיר במיטב). במסגרת העסקה, יועבר מישיר חוב של 85 מיליון שקל למיטב, בכפוף להתחשבנות שתיערך במועד השלמת העסקה.

עיסקה נוספת שנמצאת על הפרק מבחינת מיטב היא אפריקה בית השקעות. בשבוע שעבר נחתם מזכר הבנות לרכישת אפריקה בית השקעות בתמורה ל-13 מיליון שקל (בכפוף להתאמות) והעסקה צפויה להיחתם בימים הקרובים. בתקופה הקרובה אמור בית ההשקעות הממוזג להודיע על מינוי מנכ"ל לחברה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות